Sony ZD9 - nowe telewizory 4K UHD
 


Technologia 4K Ultra HD rozwija skrzydła. Kiedy wydawało się, że ten rok jest już dość bogaty – nowe, pionierskie odtwarzacze, w tym Xbox One S – okazuje się, że to dopiero początek. Sony zapowiada nowe telewizory 4K HDR z nowej serii ZD9. Przekątna flagowca mierzy skromne… 100 cali.

Sony ZD9 - nowe telewizory 4K UHD
W chwili obecnej najwyższa półka Sony, złożona z telewizorów Bravia Z zawiera trzy modele o przekątnych 65, 75 i 100 cali. Do sprzedaży trafia kolejna „złota trójka” w tych samych rozmiarach. Nowa seria będzie nosić oznaczenie ZD9. Telewizory rozbijają bank jeszcze przed oficjalnym wejściem na rynek. Brytyjskie What Hi-Fi podaje, że cena najwyższego modelu w Wielkiej Brytanii ma sięgać… 60.000 funtów. I to nie jest żart.

Płaskie ekrany mają mieć złote zdobienia na krawędziach, zaś z tyłu fabrycznie umieszczony będzie kratowany panel, w którym ukryte zostaną wszystkie przewody. ZD9 mają, rzecz jasna, korzystać z wszystkich technologii, którymi dziś imponuje seria Bravia Z. Do tego Sony z pewnością dołoży kilka autorskich rozwiązań, zarezerwowanych tylko dla najwyższej serii.

Sony ZD9 - nowe telewizory 4K UHD

Nowością będzie procesor obrazu X1 Extreme, który ma osiągać 40% wyższą wydajność, niż obecny chip X1, montowany w modelach XD93/XD94. Usprawnienia dotyczą dokładniejszej redukcji zakłóceń obrazu oraz wzbogaceniu ilości detali, a także głębszych czerni i bielszych bieli oraz bardziej gładkiego przechodzenia pomiędzy poszczególnymi kolorami. Szczególnie „głębsze czernie i bielsze biele” stosowane są teraz w każdym opisie marketingowym nowego urządzenia wideo, jednak faktycznie, to jeden z podstawowych dzisiaj kierunków działań usprawniania jakości obrazu. Sony ZD9 - nowe telewizory 4K UHD
Ciekawą technologią jest „object-based HDR remaster”, polegająca na skalowaniu lub podnoszeniu jakości do HDR już nie całego wyświetlanego obrazu, ale poszczególnych przedmiotów znajdujących. Musi być to technologia inteligentna, przewidująca wygląd konkretnych obiektów w HDR, a nie zwiększaniu kontrastu całego obrazu. Inną funkcję z czystym sumieniem można nazwać wodotryskiem. „Backlight master drive” to możliwość kontrolowania jasności każdej z diod LED podświetlających telewizor.

Sony ZD9 - nowe telewizory 4K UHD

W tej chwili Sony odmawia podawania konkretnych liczb dotyczących jasności telewizora, uzasadniając tę decyzję, że liczby nie oddają prawdziwej jakości tego obrazu. Firma oświadczyła jednak, że parametry nowych telewizorów wykraczają poza oficjalną specyfikację Ultra HD 4K.

Wszystkie nowe telewizory Sony mają pojawić się w europejskiej dystrybucji przed końcem bieżącego roku.

Telewizory w sklep.RMS.pl

Kolumny i głośniki do kina domowego w sklep.RMS.pl

Sony ZD9 - nowe telewizory 4K UHD

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony