Pioneer PLX-500
 


Pioneer zapowiedział wprowadzenie do oferty nowego gramofonu PLX-500. Ma on być skromniejszą wersją wyższego PLX-1000. Znajduje się pod submarką Pioneer DJ, jednak producent zapewnia, że nowy gramofon sprawdzi się również w domowym odsłuchu.

Pioneer PLX-500
Pod względem wzornictwa seria PLX Pioneera nawiązuje do legendarnego Technicsa SL-1200G. Praktycznie identyczny jest rozstaw przycisków i pokręteł, nie wspominając o bliźniaczo podobnym, S-kształtnym ramieniu. Nowy gramofon Pioneera przychodzi w zasadzie w wersji plug’n’play. Posiada fabrycznie założoną wkładkę, w zestawie jest również mata.
Pioneer PLX-500

W zestawie znajduje się cała gama akcesoriów. Od wspomnianych wkładki i maty znajdziemy również zestaw kabli, zintegrowany headshell oraz wagę do wkładki. Producent dołącza również kabel USB, którym można podpiąć PLX-500 do komputera, aby wypuścić sygnał cyfrowy. Pioneer sugeruje skorzystanie z firmowego oprogramowania Rekordbox, najlepiej w płatnej wersji Rekordbox DVS Plus Pack.

Pioneer PLX-500
Moment obrotowy w nowym PLX-500 jest nieco niższy, niż w jego starszym, większym bracie, jednak w dalszym ciągu bez przeszkód można używać tego gramofonu do skreczowania. Gramofon umożliwia odtwarzanie płyt z trzema najpopularniejszymi prędkościami oraz regulowanie ich o +/- 8%.

Pioneer PLX-500 ma pojawić się na rynku w sierpniu, zaś jego cena ma nie przekroczyć 2000zł. Gramofon dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.
Pioneer PLX-500

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony