Audeze SINE
 


Audeze wprowadziło na rynek kolejne słuchawki. Można sądzić, że amerykańska firma idzie tropem HiFiMANa i Sennheisera, celując w zamożnych użytkowników smartfonów i innych urządzeń przenośnych. Po modelach HiFiMAN HE-400S oraz Edition X nowe Audeze SINE są kolejnymi słuchawkami planarnymi, przeznaczonymi do zastosowań przenośnych.

Audeze SINE

Tegoroczne nowości słuchawkowe w klasie hi-end (nie licząc może Grado GS2000e) dryfują właśnie w tym kierunku. Coraz lepsze, luksusowo wykonane słuchawki, wykorzystujące zaawansowane rozwiązania technologiczne, które trafiają obecnie na rynek w przeważającej większości zoptymalizowane są pod kątem użycia w warunkach mobilnych. Co zrobisz, znak czasu. Najlepszym przykładem może być tutaj HiFiMAN, który niższą wersję swojego flagowca – wychwalanego pod niebiosa HE-1000 – Edition X, proponuje podłączać właśnie do smartfonów oraz odtwarzaczy przenośnych. Tą samą drogą idzie jednak Sennheiser i jego PXC 550. Niska impedancja, często sterowanie do smartfona na kablu, wbudowany mikrofon – to cechy, którymi producenci słuchawek trafiają w potrzeby współczesnych mobilnych audiofilów.


Audeze SINE

Proces produkcyjny nowych Audeze SINE od początku do końca przebiegał w Kalifornii, gdzie mieści się fabryka Audeze. Jak powiedziano wyżej, słuchawki wykonano w technologii planarnej. Membrana, na którą napylono cewkę jest grubości cieńszej, niż ludzki włos, jednak producent nie podaje dokładnych danych. W produkcji SINE skorzystano z firmowych, opatentowanych technologii, jak np. Uniforce. Jest to specjalna konstrukcja cewki, dbająca o równomierną pracę i brak odkształceń membrany na całej jej powierzchni. Działająca w równomierny sposób – niczym tłok – membrana nie powoduje zniekształceń dźwięku. Oprócz tego warto wspomnieć o tzw. Fluxor Magnet Arrays, zwiększających gęstość energii pola magnetycznego czy elementach wykonanych w technologii Fazor, zmniejszających rezonanse przetworników.
Audeze SINE

Audeze wspomina również o autorskim, pierwszym na świecie kablu, wyposażonym w wysokiej klasy przetwornik C/A oraz procesor DSP. Jest on zakończony złączem Lightning i służy do podłączania SINE do iPhone’ów, w celu ominięcia niższej klasy DAC-a zamontowanego fabrycznie w urządzeniu. Ponadto właściciele smartfonów i tabletów opartych na systemie iOS będą mogli ściągnąć specjalną aplikację wyposażoną w dziesięciopozycyjny equalizer. Za wzornictwo SINE odpowiada ta sama grupa projektowa, co za BMW i8.

Audeze SINE

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony