Panasonic DMP-UB90
 

Panasonic na swojej japońskiej witrynie poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnego odtwarzacza Blu-ray 4K Ultra HD. Model DMP-UB90 ma posiadać niemal identyczne parametry, co dostępny w chwili obecnej na rynku DMP-UB900, jednocześnie kosztując mniej. Jak widać, ilość zer nieustannie ma znaczenie.

Panasonic DMP-UB90

W tej chwili na rynku znajdują się cztery urządzenia oferujące możliwość oglądania filmów na Blu-ray 4K Ultra HD. Są to – zbierający znakomite recenzje – wspomniany nieco wyżej Panasonic DMP-UB900, nieco słabszy Samsung UBD-K8500, mniej funkcjonalny pod względem dźwięku Philips BDP7501 oraz konsola do gier Xbox One S. Dwa pierwsze modele oraz konsola są już dostępne w oficjalnej, polskiej dystrybucji.
Panasonic DMP-UB90
Nowy DMP-UB90 praktycznie pod każdym względem przypomina swojego starszego brata. Jedynymi różnicami ma być brak wyjść analogowych oraz certyfikacji THX. Przełoży się to na nieco niższą cenę. Według szacunków Gizmodo Australia, DMP-UB90 ma kosztować około 70.000 jenów, co jest równowartością 530 funtów brytyjskich. W tej chwili najwyższy model Panasonica w Polsce kosztuje 3499zł.
Panasonic DMP-UB90
Moglibyśmy w tym miejscu zastanowić się nad ceną nowego modelu, gdy przyjdzie czas na polską dystrybucję – niestety, na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czy taki moment nadejdzie. DMP-UB90 w chwili obecnej sprzedawany jest jedynie w Japonii. Panasonic zaś nie mówi ani słowa na temat europejskiej dystrybucji. Czy to się zmieni? Niedługo będziemy mieli okazję się przekonać. W pierwszych dniach września w Madrycie odbędzie się tegoroczna edycja targów IFA, znakomita sposobność do prezentacji nowych produktów. Czy DMP-UB90 będzie jej gościem? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Źródło: What Hi-Fi?
Odtwarzacze Blu-Ray 3D w sklep.RMS.pl
Panasonic DMP-UB90

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony