Pro-Ject The Classic
cena od 4490.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 


Jednym z laureatów niedawno rozdanych nagród EISA jest gramofon austriackiego Pro-Jecta, The Classic. To jeden z nowszych produktów na rynku. Po raz pierwszy zaprezentowany został na majowych targach High End Show w Monachium, a chwilę potem firma wprowadziła go do sprzedaży.

Pro-Ject The Classic
The Classic, wbrew pozorom, nie ma nic wspólnego z serią Classic Pro-Jecta, w której skład wchodzą takie modele, jak 1Xpression Carbon czy linia Xtension Evolution. Przedimek w tym wypadku ma niebagatelne znaczenie. Nowy gramofon został wyprodukowany z okazji 25-lecia firmy. Jego wykonanie odwołuje się do topowych modeli z lat 70-tych, 60-tych, a nawet 50-tych. Nie oznacza to bynajmniej, że części do jego produkcji pochodzą z tamtego okresu. Niektóre podzespoły zostały wykonane specjalnie dla The Classic.
Pro-Ject The Classic

Rama gramofonu składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest, od razu zwracająca uwagę, gruba podstawa otoczona prawdziwym drewnem oraz wbudowanym mocowaniem na talerz. W jej wnętrzu znajduje się silnik oraz sześć kul z TPE, pełniących rolę materiału wytłumiającego. Dopiero na tę podstawę mocowana jest płyta z ramieniem i właściwym miejscem na talerz. W efekcie otrzymujemy konstrukcję bardzo stabilną, w której talerz i ramię są odizolowane od rezonansu silnika i głównej podstawy.

Pro-Ject The Classic
Tłumienie TPE pojawia się w The Classic kilkakrotnie, między innymi w talerzu. Jest on wykonany ze specjalnego stopu aluminium, wytłumionemu dodatkowo elastomerami. Spoczywa na wykonanej ze stali podstawie, pośrodku której zamocowano tuleję z brązu, pracującą na teflonowym łożysku. Dzięki temu praca silnika jest wyjątkowo cicha i bezproblemowa. Rozwiązanie to znamy już z gramofonów serii Debut, jednak w tym wypadku łożyska są wielokrotnie bardziej precyzyjne.

Pro-Ject The Classic

Nowym elementem, zaprojektowanym specjalnie dla The Classic jest ramię, wykonane z kompozytu węgla i aluminium. Pierwszy materiał gwarantuje odpowiednią sztywność i szybkość, drugi – lepsze tłumienie. Ewidentnie zainwestowano w łożyska, które – co podkreśla producent – wyprodukowane zostały w Japonii. Przewody poprowadzono wewnątrz ramienia. Wykończona niklem przeciwwaga również posiada dodatkowe wytłumienie z TPE, co ogranicza rezonans wkładki aż o 50%. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe w tej cenie możliwości regulacji azymutu oraz wysokości ramienia (Vertical Tracking Angle).

Pro-Ject The Classic
Gramofon dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: eukaliptus, orzech oraz drzewo różane. Producent proponuje fabryczne zamontowanie oraz kalibrację wkładki Ortofon 2M Silver, jednak nie jest to obowiązkowe. W zestawie znajduje się kabel oraz pokrywa.
Pro-Ject The ClassicDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony