Onkyo TX-RZ3100
 


Procesor kina domowego Onkyo PR-RZ5100, który zaprezentowaliśmy przed kilkoma dniami spotkał się z niemałym zainteresowaniem miłośników kina domowego. Nie zdziwiło nas to. Urządzenie jest po zęby uzbrojone w najnowsze technologie, to raz. Dwa – na przestrzeni lat Onkyo dało naprawdę niemało powodów, aby zaufać tej właśnie marce. Dziś, zgodnie z obietnicą, przedstawiamy kolejną z nowości. Będzie to wyższy z dwóch amplitunerów kina domowego, model TX-RZ3100.

Onkyo TX-RZ3100

Seria TX-RZ jest stosunkowo nowa. Została zapoczątkowana pod koniec czerwca ubiegłego roku, modelami TX-RZ800 i TX-RZ900. Nowe amplitunery będą już, kolejno, piątym i szóstym w serii. Są to w chwili obecnej topowe amplitunery Onkyo, zastępujące starszą serię TX-NR, która powoli jest wycofywana ze sprzedaży. Model TX-RZ3100 będzie najmocniejszym w obecnej ofercie firmy.

Onkyo TX-RZ3100

Onkyo TX-RZ3100 wyposażony jest aż w jedenaście końcówek mocy. Oprogramowanie pozwala na różnorodne konfiguracje – oprócz „standardowego” 11.2 wyjścia głośnikowe mogą obsłużyć drugą i trzecią strefę, a także funkcjonować w systemie Dolby Atmos lub DTS:X. Maksimum możliwości „sufitowych” to 7.2.4. Amplituner posiada więc dwa wyjścia subwooferowe. Osiem wejść HDMI (w tym jedno na froncie, AUX) obsługuje sygnały 4K/60Hz przy przestrzeni kolorów 4:4:4 oraz HDR. Moc znamionowa, jaką podaje producent wynosi 200W przy jednym wysterowanym kanale oraz 1% zakłóceniach THD.
Onkyo TX-RZ3100

Sekcja cyfrowa, podobnie jak w przypadku PR-RZ5100, obsługiwana jest aż pięcioma przetwornikami C/A, np. po jednym dla prawego i lewego kanału. Sekcja C/A jest oddzielona od pozostałych podzespołów. Zastosowano również wysokowydajne transformatory, w tym oddzielny dla trybu czuwania. Kwestię chłodzenia rozwiązano poprzez perforację obudowy oraz wiatraczek wykonany z włókna poliwęglanowego.

Onkyo TX-RZ3100

Na tylnej ścianie nie brakuje żadnego typu złącza, jakiego moglibyśmy wymagać w wysokiej klasy amplitunerze AV. Oprócz wspomnianych wyżej HDMI, sygnał wideo obsłużą starsze już wejścia kompozytowe i komponentowe (tutaj znajdziemy też jedno wyjście). Dźwięk prześlemy, jak można się domyślić, przez złącza 2xRCA, koaksjalne lub optyczne. Oczywiście amplituner posiada też łączność sieciową – ethernet i Wi-Fi – a także Bluetooth i AirPlay. Przez sieć i port USB TX-RZ3100 obsłuży wszystkie używane dziś formaty plików, w tym DSD 512.

Jeżeli chodzi o sterowanie, dostępna jest rzecz jasna aplikacja na smartfony i tablety iOS lub Android. Poza tym z tyłu znajdziemy port IR oraz, najważniejsze, RS-232S. W przeciwieństwie do procesora PX-RZ5100, amplituner dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

Onkyo TX-RZ3100Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony