Advance Paris Smart AX1
 


Advance Paris – submarka urządzeń klasy premium, wyodrębniona z francuskiego Advance Acoustic – do tej pory składała się z trzech urządzeń: kolumn X-L1000, wzmacniacza zintegrowanego X-i 1000 oraz odtwarzacza CD X-Cd 1000. Francuzi poinformowali o rozszerzeniu oferty o kolejną integrę: model AX-1. Już pierwszy rzut oka na nowy produkt pokazuje, że będzie on sporym zaskoczeniem dla klientów.

Advance Paris Smart AX1

Advance Acoustic na przestrzeni lat zdążyło nas przyzwyczaić do bardzo specyficznego wzornictwa. Elektronika firmy utrzymana były w ciemnej kolorystyce, urządzenia trzymały typowy wymiar, charakteryzowały się grubym, akrylowym frontem oraz rozpoznawalnymi wskaźnikami wychyłowymi, obecnymi w końcówkach mocy i wyższych wzmacniaczach. Tym razem – choć na chwilę obecną informacji o nowym wzmacniaczu jest jak na lekarstwo – w wielu miejscach jest inaczej. W chwili obecnej polski dystrybutor udostępnił tylko jedno zdjęcie, na którym nie widać zbyt dużo. Zachęcamy jednak do przeszukania zagranicznych witryn.

Model AX1 zyskał przydomek „Smart”. Nie bez powodu – nowe urządzenie jest kompaktowe. Nie znamy dokładnych wymiarów, jednak sądząc po zdjęciach opublikowanych na zagranicznych stronach oraz relacji z High End Show 2016, szerokość nowego wzmacniacza nieznacznie przekracza długość dłoni dorosłego mężczyzny. Kolorystyka zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Advance Paris Smart AX1 – taki, jak można go obejrzeć na zdjęciach i filmach dostępnych w sieci – jest biały, co dla miłośników marki na pewno będzie dużym zaskoczeniem. O tym, że to wciąż Advance Acoustic przypomina akrylowa płyta przednia oraz charakterystyczne manipulatory i wyświetlacz. Jest to duża odwaga ze strony producenta, a jednocześnie wyraźny sygnał, że Francuzi ekspansywnie podchodzą do rynku, celując w nowego klienta. Starszych klientów uspokajamy – czarna wersja również będzie dostępna.
Advance Paris Smart AX1
Od wewnątrz wzmacniacz prezentuje się obiecująco. Połowę obudowy zajmuje solidny transformator oraz radiator. Elementy zamontowano powierzchniowo na czerwonych płytkach. Konstrukcja na zdjęciach wygląda bardzo porządnie.
Interesująco wygląda tylna ściana urządzenia. Znajdują się tam bardzo solidne gniazda głośnikowe, a także zestaw złącz cyfrowych i analogowych – w tym wejście liniowe oraz wyjście pre-out w standardzie XLR, a także przedwzmacniacz gramofonowy i wyjście subwooferowe. Fabrycznie brakuje jedynie łączności bezprzewodowej, jednak producent zadbał o wejście na moduł Bluetooth, który można dokupić oddzielnie. Zamontowany przetwornik C/A znany jest już z wielu konstrukcji – to Wolfson WM8740. Wzbogacono go o 24-bitowy cyfrowy odbiornik audio, produkowany przez Asahi Kasei Microdevices, obsługujący częstotliwości próbkowania od 8kHz do 216kHz. AX1 to pierwszy, ale nie ostatni z serii Smart Line. Będzie ona w najbliższej przyszłości uzupełniana o kolejne urządzenia: końcówki mocy, przedwzmacniacz, odtwarzacz CD, przetwornik C/A itd. Cała seria ma liczyć osiem urządzeń.


Urządzenia Advance Acoustic w sklep.RMS.pl
Advance Paris Smart AX1

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony