Klipsch Stream - system multiroom od Klipscha
 


Trwające w Berlinie targi IFA pełne są niespodzianek i interesujących nowości. Jedną z nich jest wejście Klipscha do grona marek produkujących bezprzewodowe systemy multiroom. Jeden z potentatów – obok Definitive Technology i Polk Audio – amerykańskiego rynku kolumn głośnikowych poszedł w ślady tych firm, prezentując w Berlinie kompletny system oparty na technologii DTS Play-Fi.

Klipsch Stream - system multiroom od Klipscha
Nowa seria nosi nazwę Klipsch Stream i, podobnie jak systemy Definitive Technology Wireless czy Polk Omni, o których często wspominamy na naszych łamach, będzie korzystać z technologii DTS Play-Fi. Jest to dobra wiadomość. Kolejna znacząca marka dołącza do coraz szerszego grona wykorzystujących tę bezprzewodową technologię w swoich produktach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jest to standard otwarty, zaś wszystkie produkty DTS Play-Fi mogą być obsługiwane przez tę samą aplikację. Oczywiście każda marka tworzy oddzielne aplikacje, dopasowane szatą graficzną do konkretnej identyfikacji, jednak funkcjonalność co do zasady pozostaje taka sama.

Klipsch Stream - system multiroom od Klipscha
Wracając do samego Klipscha – system Stream będzie składał się z sześciu produktów, których skład przypomina wyżej wspomniane systemy Polka i Definitive’a. Dwa z urządzeń, Gate i PowerGate będą służyć jako huby, przesyłające sygnał audio do pozostałych urządzeń w innych pomieszczeniach. Oprócz funkcji sieciowych będą posiadać wejścia USB-B (częstotliwość próbkowania do 24-bit/192kHz), optyczne AUX 3,5mm oraz Bluetooth z aptX. PowerGate wyposażono w stuwatowy wzmacniacz klasy D, dzięki czemu bezpośrednio możemy podłączyć do niego kolumny. Ponadto, wyższy model posiadać będzie przedwzmacniacz gramofonowy. Oznacza to, że po podłączeniu gramofonu analogowe brzmienie w cyfrowy sposób będziemy w stanie rozesłać do każdego pomieszczenia w domu.
Klipsch Stream - system multiroom od Klipscha
Bezprzewodowy głośnik RW-1 jest relatywnie kompaktowy – ma jedynie 23cm wysokości. To wystarczyło dla Klipscha, by zmieścić w nim głośnik tubowy o przekątnej 1,9cm oraz niespełna dziewięciocentymetrowy głośnik średnioniskotonowy. Całość zasilać będzie 30W wzmacniacz. Dwa głośniki RW-1 można będzie parować, aby otrzymać system stereo.
Klipsch Stream - system multiroom od Klipscha

W szeregach Klipsch Stream znajduje się również kolejny element jubileuszowej serii Klipsch Heritage, pięknie wykonany głośnik Wi-Fi Three, który można zobaczyć na początku tekstu. Jest to prostopadłościenna konstrukcja, przypominająca np. Definitive Technology W9. Charakterystycznymi dla serii Heritage elementami są fornirowe płyty wierzchnia i spodnia, klasyczne logo oraz miedziane manipulatory: potencjometry i przełącznik. Pod maskownicą znajdują się dwa przetworniki pełnozakresowe oraz niskotonowy, a także dwie membrany pasywne położone naprzeciw siebie. Pod względem funkcjonalności Three jest identyczny z PowerGate.

Stawkę zamykają soundbary RSB-8 i RSB-14. HDMI 2.0 gwarantuje kompatybilność z najwyższymi sygnałami 4K. Każdy z nich będzie współpracować z bezprzewodowym subwooferem. Średnica ich głośników wynosić będzie, kolejno, 16,5 i 20,3cm.

Produkty Klipsch w sklep.RMS.pl

Systemy multi-room w sklep.RMS.pl

Klipsch Stream - system multiroom od Klipscha 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony