Onkyo TX-L20D
 


Moda na miniaturyzację produktów elektronicznych trwa od lat. Branża audio-video jest jedną z nielicznych, która do tej pory w dużej mierze opierała się pokusie projektowania coraz bardziej kompaktowych wzmacniaczy czy amplitunerów. Wygląda na to, że również Onkyo – w którego ofercie do tej pory sprzęt musiał swoje ważyć i mierzyć – docenia zalety tego rozwiązania. Nowy amplituner stereo, TX-L20D, odbiega od dotychczasowych standardów wzornictwa. Jest zdecydowanie slim i fit.

Onkyo TX-L20D

Jeśli chodzi o producentów wyższej klasy sprzętu AV, to Yamaha jako pierwsza spróbowała sił z mniejszymi obudowami, produkując amplitunery kina domowego z serii Slim. Onkyo swoje odczekało, konstruktorzy przemyśleli sprawę, poczekali z decyzją… Ale kiedy już ją podjęli, to na całego. Nowy TX-L20D, który na rynek wchodzi razem z omawianymi niedawno TX-RZ3100 i TX-RZ1100 ma jedynie 7cm wysokości. To ponad dwukrotnie mniej, niż ostatnie amplitunery stereo Onkyo, modele TX-8150 i TX-8130. Urządzenie będzie zwracać więc na siebie znacznie mniejszą uwagę, zmieści się też w węższych półkach.

Onkyo TX-L20D

Pod względem funkcjonalności nie brakuje niczego, choć wszystko dawkowane jest w rozsądnych proporcjach. Ograniczono przede wszystkim liczbę wejść 2xRCA, których są tylko dwie pary. Plus, oczywiście, wejście gramofonowe – bez niego to chyba nie byłoby Onkyo. Jeżeli chodzi o wejścia analogowe, to tyle. Nie ma nawet wejścia AUX 3.5mm na przednim panelu, jest za to wyjście słuchawkowe w tym właśnie standardzie.
Onkyo TX-L20D

Jeżeli chodzi o wejścia cyfrowe, największym hitem są aż cztery wejścia HDMI i jedno wyjście z ARC. Oznacza to, że TX-L20D będzie rozwiązaniem doskonale kompaktowym, obsługującym cały dwukanałowy system AV. Oprócz HDMI jest, standardowo, po jednym wejściu koaksjalnym i optycznym oraz USB na przednim panelu. Amplituner obsługuje radio analogowe i cyfrowe DAB/DAB+, posiada też bezprzewodową łączność Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay. Istnieje również możliwość podłączenia przewodowego internetu za pomocą standardowego kabla sieciowego.

Onkyo TX-L20D

Przez USB i sieć amplituner odtworzy wszystkie popularne formaty plików, z DSD 5.6MHz włącznie. Muzyki słuchać możemy, poza fizycznymi źródłami, z aplikacji strumieniowych, w tym Spotify i TIDAL. Urządzenie radzi sobie również z Google Cast. Złącza HDMI wyposażono w zestaw kodeków Dolby i DTS. Obsłużą też sygnał 4K UltraHD w przestrzeni kolorów 4:4:4, z HDR i BT.2020. Czyli – wszystko, co się da. Wbudowane końcówki mocy dla dwóch kolumn są w stanie pracować z mocą 85W na kanał.


Cena i specyfikacja Onkyo TX-L20D w sklep.RMS.pl


Onkyo TX-L20D
 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony