iFi Audio SPDIF iPurifier
 


Do sprzedaży trafiła kolejna nowość od iFi Audio. Firma konsekwentnie rozwija swoją specjalizację, jaką stało się oczyszczanie sygnałów audio ze zbędnych zakłóceń. Nowy produkt, SPDIF iPurifier, jak sama nazwa wskazuje, poprawia jakość cyfrowych sygnałów, przesyłanych przez złącza koaksjalne i optyczne.

iFi Audio iPurifier2

Pomysł firmy jest bardzo trafiony. W ostatnich latach na rynku pojawiła się ogromna ilość urządzeń wyposażonych w cyfrowe złącza audio, gdzie jakość dźwięku – oględnie mówiąc – nie była priorytetem konstrukcyjnym. Mowa tu np. o konsolach do gier, telewizorach czy tanich odtwarzaczach Blu-ray. Po podłączeniu ich do porządnych systemów audio, nagle wychodzą na wierzch liczne niedoróbki i niedociągnięcia. iFi Audio postawiło sobie za punkt honoru ich wyeliminowanie. iFi Audio iPurifier2

Celem działania SPDIF iPurifiera jest przywrócenie cyfrowemu sygnałowi właściwej mu, prostokątnej formy (widzianej na oscyloskopie), która oznacza precyzję i brak zniekształceń. Ma się to odbywać w czterech krokach. Pierwszym z nich jest galwaniczna separacja sekcji wejściowej i wyjściowej. Daje to pewność, że prąd nie przepływa bezpośrednio z jednego bloku do drugiego. Kolejnym jest wspomniana regeneracja – usunięcie zniekształceń oraz dopasowanie czasowe, czyli eliminację jittera. Następnie sygnał jest ponownie buforowany i taktowany z dokładnością do 300 femtosekund, czyli 300 biliardowych części sekundy!
iFi Audio iPurifier2

Ta pozornie prosta konstrukcja – poza wejściami i wyjściami są tu „tylko” dwie płytki drukowane, zawierające 53 elementy – potrafi naprawdę wiele. Ale do tego iFi Audio zdążyło nas już przyzwyczaić. SPDIF iPurifier obsługuje 16- i 24-bitowe sygnały PCM od 44.1 do 192kHz, również 24-bitowe, a także DSD/DoP oraz kodowane Dolby Digital i DTS. W praktyce oznacza to, że są w stanie współpracować praktycznie z każdym urządzeniem dostępnym na rynku. Złącze wejściowe to dwa w jednym: podłączymy tam jack optyczny i przewód koaksjalny RCA. Wyjścia są już oddzielne.
iFi Audio iPurifier2

Urządzenie zasilane jest przez 5V zasilacz, podłączany przez złącze micro USB. Nawet w tym elemencie firma nie omieszkała wspomnieć o dopracowaniu technologicznym – zasilacz ma pracować jeszcze ciszej, niż bateria.

Cena i specyfikacja iFi Audio iPurifier w sklep.RMS.pl

iFi Audio iPurifier2
 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony