Sony UBP-X1000ES
 

Po Panasonicu i Samsungu przyszedł czas na kolejnego giganta elektroniki. Podczas targów CEDIA w Dallas Sony zaprezentowało swój pierwszy odtwarzacza Blu-ray 4K. Spodziewaliśmy się produktu konsumenckiego, a tymczasem Sony zaskoczyło. W jaki sposób? Szczegóły w RMS.pl.

Sony UBP-X1000ES

UBP-X1000ES to pod względem wykonania i funkcjonalności ścisły high-end. Klientem docelowym nie są jednak „codzienni” użytkownicy zestawów kina domowego, a profesjonalni instalatorzy. Sony zapowiedziało, że odtwarzacz będzie kompatybilny z systemami home automation, jak Control4 czy Crestron. To instalatorzy również jako pierwsi będą mogli zakupić nowy odtwarzacz. Wydaje się to mądrym posunięciem Sony, które w przeciwieństwie do swoich konkurentów celuje w zupełnie innego klienta.

Funkcjonalność jest kompletna. UBP-X1000ES odtworzy wszystkie rodzaje nośników optycznych, od Blu-ray 3D, przez SACD do DVD-Audio, przy użyciu autorskiego napędu Precision HD. Jest również przygotowany na dekodowanie sygnału HDR, skalowanie sygnałów do 4K oraz strumieniowanie materiałów 4K. Sony wymienia Amazon i YouTube, nie wspomina jednak o Netflixie. Pod względem dźwięku niczego nie brakuje. Mamy Dolby Atmos i DTS:X, zaś 32-bitowy przetwornik C/A obsługuje formaty LPCM (do 192kHz) i DSD (do 11.2MHz). Podobnie, jak w przypadku ostatniego Panasonica DMP-UB700, z tyłu urządzenia zamontowano dwa wyjścia HDMI umożliwiające rozdzielenie sygnałów audio i wideo. Sam dźwięk będzie można wypuścić przez złącza koaksjalne i optyczne.

Sprzedaż odtwarzacza Blu-ray 4K UBP-X1000ES ma rozpocząć się wiosną 2017 roku. Jak wspomnieliśmy wyżej, początkowo będzie dostępny jedynie dla profesjonalnych instalatorów. W chwili obecnej producent nie podał żadnych informacji dotyczących ceny urządzenia.

Sony UBP-X1000ES
Ale to nie wszystko. Sony poinformowało o rozszerzeniu oferty projektorów do kina domowego o sześć modeli wzbogacających serię ES. Najciekawszym z nich jest bez wątpienia nowy flagowiec, VPL-VW675ES. Nie tylko rozwija technologię wyświetlania Sony SXRD, nie tylko obsługuje sygnały 4K HDR. Jest jednym z pierwszych urządzeń, do których zaimplementowano Hybrid-Log Gamma HDR – specyficzny rodzaj sygnału opracowany przez BBC i japońskie NHK, kompatybilny zarówno ze standardowymi wyświetlaczami, jak i tymi przygotowanymi pod HDR. Na chwilę obecną nie jest on jeszcze wprowadzony na szeroką skalę. Szerzej o standardzie napiszemy w ciągu najbliższych dni.
Odtwarzacze Blu-Ray 3D w sklep.RMS.pl

Projektory do kina domowego w sklep.RMS.plDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony