Beyerdynamic Amiron Home
 


Niemiecki Beyerdynamic zapowiedział wprowadzenie na rynek kolejnych słuchawek z klasy high-end. Nowy model nosi nazwę Amiron Home i będzie kolejnym następcą modelu T90.

Beyerdynamic Amiron Home

Beyerdynamic określa nowe słuchawki następcą modelu T90, w którym po raz pierwszy zastosowano firmową technologię Tesla. W istocie to kolejny z jego sukcesorów. Technologia jest używana w większości słuchawek firmy z przedziału high-end. Przypomnijmy – dotyczy przeprojektowanych przetworników, w których stosuje się przewody miedziowe o grubości o połowę mniejszej, niż grubość ludzkiego włosa. Swoją nazwę technologia wzięła od nazwiska wybitnego wynalazcy, Nikoli Tesli.
Beyerdynamic Amiron Home

W modelu Amiron Home przetworniki zostały dodatkowo wytłumione na tylnej powierzchni, przez co odtwarzanie średnich tonów uległo poprawie. W konstrukcji gąbek nausznych wykorzystano nowy materiał wypełniający w celu poprawienia precyzji odtwarzania basu. Całe słuchawki są konstrukcją otwartą, która oferuje – według producenta – ciepłe, pełne przestrzeni brzmienie.
Beyerdynamic Amiron Home

Impedancja słuchawek wynosi 250 om, co oznacza, że żadną miarą nie jest to produkt mobilny w znaczeniu możliwości wysterowania go przez smartfony. Odtwarzacze przenośne, jak HiFiMAN czy Astell&Kern z pewnością byłyby w stanie zrobić więcej, jednak z uwagi na konstrukcję otwartą Amiron Home – jak sama nazwa wskazuje – są produktem przeznaczonym do odsłuchu domowego. Pasmo przenoszenia 5 – 40.000Hz daleko wykracza poza zakres ludzkiej słyszalności. Dzięki temu można być spokojnym o to, że żaden z detali znajdujących się w jej granicach nie ujdzie naszej uwadze.
Beyerdynamic Amiron Home

Wzornictwo Amiron Home jest typowe dla Beyerdynamica. Trzeba jednak przyznać, że gruby pałąk, duże nausznice i elementy konstrukcyjne sprawiają wrażenie solidności i wytrzymałości. Producent zapewnia, że słuchawki zostały wyprodukowane ręcznie w Niemczech.

Beyerdynamic Amiron HomeDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony