Nowa seria produktów od Porsche i KEF
 


Studia designerskie nie od dziś łączą specjalistów z bardzo różnych branż. W projektowaniu serii Definitive Technology BP9000 brał udział Michael DiTullo, który wcześniej pracował w Nike. Tym razem mamy do czynienia ze współpracą brytyjskiego KEF-a oraz Porsche, w wyniku której powstały trzy produkty: bezprzewodowy głośnik Bluetooth oraz dwie pary słuchawek.

Nowa seria produktów od Porsche i KEF

Jeśli chodzi o wzornictwo, w branży hi-fi KEF niewątpliwie wyznacza trendy. Firma od lat inwestuje w najwyższej klasy specjalistów, jak Ross Lovegrove. Owocem współpracy z nim były zjawiskowe hi-endowe kolumny Blade i Blade Two oraz bezprzewodowy głośnik MUO. Nowe produkty – Gravity One, Space One oraz Motion One – również potrafią podbić serce już na pierwszy rzut oka. W produkcji wszystkich wykorzystano pieczołowicie wykończone aluminium..
Nowa seria produktów od Porsche i KEF

Obudowa głośnika bezprzewodowego Gravity One wykonana jest z pojedynczej bryły aluminium. Zestaw przetworników jest podobny do Muo. Są to średniowysokotonowe głośniki koaksjalne wykonane w firmowej technologii Uni-Q, wsparte dwoma głośnikami niskotonowymi skierowanymi do góry i w dół. Wobec tego głośnik ma tworzyć pełne, 360-stopniowe pole dźwiękowe. Gravity One przyjmuje sygnał przez Bluetooth z aptX, wyposażono go również w wejście AUX 3.5mm. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na dziesięć godzin nieprzerwanego grania. Linia marketingowa Gravity One przedstawia go jako produkt dla współczesnej wyższej klasy średniej – a więc ludzi zamożnych, pracujących w nowoczesnych biurach. Aby zaznaczyć możliwość używania go np. w salach konferencyjnych, produkt zaopatrzono w zestaw głośnomówiący z oddzielnym sterowaniem. Po jednym naładowaniu Gravity One jest w stanie działać przez dziesięć godzin. Wbudowany port USB – niczym w JBL Charge’ach – jest w stanie dzielić się energią z innymi urządzeniami, jak np. smartfony czy tablety.


Nowa seria produktów od Porsche i KEF

Słuchawki dokanałowe Space One posiadają zagłowny pałąk typu neckband. Ich 8,6-milimetrowe przetworniki wyposażono w magnesy neodymowe oraz umieszczono w obudowie z aluminium i anodowanego tytanu. Całość prezentuje się estetycznie i ma szansę zdobyć uznanie wśród miłośników tak drobnych, lecz dopracowanych urządzeń. Sygnał dostarczany jest do słuchawek, podobnie jak w przypadku omawianego wyżej głośnika, za pomocą Bluetooth z aptX. Certyfikat wodoodporności IPX5 gwarantuje, że żadna pogoda nie będzie przeszkodą w użytkowaniu słuchawek. Po obu stronach pałąka umieszczono przycisku sterujące. Identycznie, jak w przypadku Gravity One, jeden komplet odpowiada za sterowanie muzyką, drugi – połączeniami telefonicznymi.
Nowa seria produktów od Porsche i KEF

Ostatnim modelem wchodzącym w skład nowej serii są słuchawki nauszne Space One. Ich wzornictwo jest wyjątkowo proste, wręcz minimalistyczne. Nie można mu jednak odmówić elegancji. To kombinacja czarnych i srebrnych elementów, przy czym te drugie wykonano z odlewanego aluminium i wykończono tytanem. Space One to konstrukcja zamknięta, wyposażona w przetworniki o standardowej średnicy 40mm. Napędza je solidny, 20mm magnes neodymowy, zaś cewkę wykonano w firmowej technologii CCAW. Nausznice wykonano z oddychającej, zapamiętującej kształt pianki. Ma się ona charakteryzować bardzo korzystnym tłumieniem odgłosów z otoczenia (również aktywnym), przez co bez obaw można korzystać z nich również w warunkach przenośnych. Słuchawki zasilane są – uwaga – bateriami AAA, które mają wystarczyć na 50 godzin odsłuchu przy włączonym ANC.


Cena i specyfikacja Gravity one w sklep.rms.pl
Cena i specyfikacja Motion one w sklep.rms.pl
Cena i specyfikacja Space one w sklep.rms.pl

Nowa seria produktów od Porsche i KEF

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony