Naim for Bentley Mu-so i Mu-so Qb
 

Zamiłowanie do współpracy z firmami motoryzacyjnymi wydaje się być domeną brytyjskich marek. Nie dalej, jak kilka dni temu przedstawialiśmy nowe produkty firmowane logo KEF-a i Porsche. Tym razem dał znać o sobie Naim. Firma od 2008 roku wykonuje systemy audio do samochodów marki Bentley. Ośmioletni okres współpracy obie firmy uczciły wprowadzeniem do sprzedaży specjalnych edycji modeli Mu-so i Mu-so Qb, które trafiają do sprzedaży pod marką "Naim for Bentley".

Naim for Bentley Mu-so i Mu-so Qb

Wydaje się, że Naim, wprowadzając na rynek nowe produkty, poszedł po linii mniejszego oporu, niż uczynił to KEF.  Duga firma we współpracy z Porsche Design zaprojektowała realnie nowe urządzenia. W tym wypadku o takim zabiegu nie może być mowy i wygląda na to, że mamy do czynienia z działaniem stricte biznesowym. „Nowe” Mu-so i Mu-so Qb pod względem technicznym nie uległy zmianom. Zmienił się tylko – i aż – ich wygląd. Pierwotnie czarne produkty zyskały kolor beżu (oficjalna nazwa nowej barwy to „Portland”), zaś zamiast „zwykłego” loga Naim w lewym dolnym rogu obu urządzeń widzimy Naim for Bentley.
Naim for Bentley Mu-so i Mu-so Qb

Dokładnie ta nazwa jest kluczem do zrozumienia działania Naima. Na stronie producenta widnieje informacja, że „wersje dla Bentleya są teraz dostępne online w Bentley Collection lub u autoryzowanych dystrybutorów Bentleya”. Bentley Motors prowadzi sklep z odzieżą, modelami samochodów i różnego rodzaju akcesoriami (portfele, okulary, torebki) sygnowanymi logo firmy. Mu-so i Mu-so Qb wzbogacają tę listę. Oczywiście, na stronie Bentleya oba produkty są droższe, niż w ofercie skierowanej do kierowców innych marek aut.
Naim for Bentley Mu-so i Mu-so Qb

Sytuacja, choć bardzo jasna w wymowie i znaczeniu, staje się okazją do przypomnienia sobie obu produktów – strumieniowych systemów all-in-one, przyjmujących sygnał za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth czy AirPlay. Podłączymy do nich również źródła cyfrowe przez złącze optyczne czy pendrajwy i dyski zewnętrzne USB. Mu-so Qb otrzymał w bieżącym roku nagrodę EISA 2016/2017.


Cena i specyfikacja Naim Mu-so w sklep.RMS.pl

Cena i specyfikacja Naim Mu-so Qb w sklep.RMS.pl
Naim for Bentley Mu-so i Mu-so Qb

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony