Astell&Kern XB10
 


Astell&Kern poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowego urządzenia. Producent znany z audiofilskich słuchawek i odtwarzaczy przenośnych pozostaje w słuchawkowej orbicie, jednak XB10 będzie stanowić pewne novum w jego ofercie. To wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem C/A odbierający sygnał przez najnowszy standard technologii Bluetooth.

Astell&Kern XB10
Na pierwszy rzut oka XB10 wygląda bardzo niepozornie. Drobne (5cm średnicy) czarne kółko z jeszcze mniejszymi przyciskami na skrajach. To urządzenie bez dwóch zdań przenośne. Lifestyle’owe zdjęcia prezentacyjne pokazują je przypięte do odzieży lub zawieszone na sznurku. Zdaniem jednego z użytkowników forum, na którym produkt był prezentowany, przypomina ciśnieniomierz. To kwestia opaski, a nie samego wzmacniacza, jednak skojarzenie jest zaskakujące.

Astell&Kern XB10

XB10 odbiera sygnał za pośrednictwem Bluetooth, wyposażonego w najnowszą odmianę kodeka aptX™ HD, którego autorem jest firma Qualcomm. Nowy standard jest w stanie przesyłać bezprzewodowo dźwięk w formacie 24-bit/48kHz, a więc wyższej, niż płyta CD. Bluetooth pracuje w paśmie 2.4 – 2.4835GHz. Urządzenie posiada dwa wyjścia słuchawkowe w standardzie jack: niezbalansowane 3,5mm oraz zbalansowane 2,5mm.


Astell&Kern XB10

Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych nawet przy użyciu słuchawek pozbawionych tej funkcji. XB10 odbiera sygnał z odległości 10m. Negatywnym zaskoczeniem jest długość pracy ładowanego przez Micro USB urządzenia, która ma wynosić jedynie 5 godzin.

Astell&Kern XB10Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony