Arcam FMJ AVR390
 


Arcam rozszerza linię amplitunerów kina domowego o kolejny model, tym razem AVR 390. Nowość w ofercie brytyjskiego producenta, pomimo niższej ceny, pod względem funkcjonalności wcale nie ustępuje wcześniej przedstawionym wersjom.

Arcam FMJ AVR390

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, ciężko dopatrzeć się różnic między poszczególnymi modelami serii. Podobnie jeśli chodzi o zestaw złącz oferowanych na tylnym panelu obudowy. Tak jak we wcześniejszych, wyższych modelach, użytkownik ma do dyspozycji wejścia optyczne, koaksjalne, liniowe 2x RCA, USB oraz całą gamę wyjść i wejść HDMI z HDCP2.2. Ta imponująca ilość złącz sprawia, że  urządzenie jest niezwykle wielofunkcyjne.

AVR390 oferuje swoim użytkownikom dekoder Dolby Atmos, który pozwala uzyskać pełne, przestrzenne brzmienie. Dzięki temu przy pomocy amplitunera można odtworzyć 7.1.4 kanałowy dźwięk. Należy jednak pamiętać, że do stworzenia pełnego, wielokanałowego systemu Dolby Atmos niezbędny jest dodatkowy wzmacniacz czterokanałowy.

Arcam zadbał o największą wygodę i najlepsze wrażenia odsłuchowe użytkowników. Producent zamieścił w urządzeniu Dirac Live czyli system korekcji odsłuchu dostosowanej do pomieszczenia.
Amplituner Arcama umożliwia odsłuch stacji radiowych FM/AM oraz DAB/DAB+. Obecność łącza sieciowego umożliwia też połączenie z radiem internetowym i serwisami streamingowymi.

Podstawowym parametrem odróżniającym AVR390 od innych amplitunerów jest moc. Omawiane urządzenie posiada moc maksymalną 80W na kanał, podczas gdy wyższe modele osiągają moc ciągłą odpowiednio 125W i 130W. Z tego powodu lepiej sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, natomiast bardziej wymagające kolumny postawione w większej przestrzeni będą lepiej współgrać z innymi modelami serii AVR.
Obsługa amplitunera odbywa się za pomocą pilota, aplikacji dostępnej na platformy iOS lub przez sieć Ethernet.

Arcam FMJ AVR390Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony