Pro-Ject Essential III
cena od 1490.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 


Pro-Ject rozszerza linię gramofonów Essential, wprowadzając nowy model – Essential III. W porównaniu z innymi produktami tej serii już na pierwszy rzut oka wyróżnia się talerzem i wykończeniem. Czy na tym różnice się kończą?

Pro-Ject Essential III
Cokół Essentiala III wykonany jest z płyty MDF pokrytej błyszczącym lakierem. Odróżnia to nowy model od jego poprzednika, którego wykończenie opierało się o mat. Zachowane zostały jednak trzy wersje kolorystyczne: czarny, biały oraz czerwony.
Pro-Ject Essential III

Zastosowany po raz pierwszy w serii Essential akrylowy talerz pozwala skutecznie redukować rezonans. Łożyska ze stali nierdzewnej w tulei z brązu, z dnem wyłożonym Teflonem, zapewniają gładką rotację. Dodatkowo gramofon podpierany jest przez trzy antywibracyjne nóżki. Chociaż producent nie zdecydował się na zmianę silnika w nowym wydaniu gramofonu Essential, zastosował nowe, zintegrowane łącze uziemienia. Rozwiązanie to pozwala na wydajną redukcję zakłóceń elektromagnetycznych.
Nabywcy nowego Essentiala III – tak jak w przypadku poprzedniego modelu – nie muszą przejmować się kupnem wkładki. Na końcu 8.6 calowego ramienia zamontowany jest model OM10 marki Ortofon.


Pro-Ject Essential III

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony