Niesłabnąca popularność Blu-ray UHD
 

Popularność, a co za tym idzie, sprzedaż odtwarzaczy Blu-ray wciąż rośnie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele obsługujące rozdzielczość UHD, a rokowania nie wskazują na to, by stały się jedynie sezonowym hitem.

Niesłabnąca popularność Blu-ray UHD

Eksperci przewidywali rychłą śmierć fizycznych nośników danych, które miały ustąpić miejsca serwisom strumieniującym. Jednak krzywa sprzedaży odtwarzaczy Blu-ray 4K wciąż pnie się do góry. Według przewidywań ekspertów, do 2020 roku będą one stanowiły standardowe wyposażenie połowy gospodarstw domowych w USA. Słuszność tak optymistycznych hipotez może potwierdzić fakt, że już dziś najbardziej pożądaną funkcją telewizorów jest możliwość obsługi rozdzielczości 4K.

Od lutego 2016 roku (czyli wprowadzenia na rynek pierwszego odtwarzacz Blu-ray UHD), sprzedaż tych urządzeń opiewa na ponad 80.000 sztuk. W tym samym czasie powstało 90 nowych wydań w tym formacie.
Niesłabnąca popularność Blu-ray UHD

W tym roku w Stanach Zjednoczonych przewidywany wzrost sprzedaży omawianych urządzeń szacowany jest na około 80%, zaś w następnym - 2017 roku - o kolejne 40%. Pomimo tego, że w Polsce wyniki te mogą nie być aż tak spektakularne, to przez globalizację można spodziewać się coraz prężniejszego przejmowania rynku przez odtwarzacze Blu-ray i inne urządzenia 4K również u nas.
Odtwarzacze Blu-Ray w sklep.RMS.pl
Niesłabnąca popularność Blu-ray UHD

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony