Klipsch Gate i PowerGate
 


Gate i PowerGate to nowe urządzenia spod skrzydeł amerykańskiej marki Klipsch. Producent przedstawia użytkownikom streamer multiroom oraz wzmacniacz multiroom, oba z systemem DTS Play-Fi.

Klipsch Gate i PowerGate
Klipsch Gate zapewnia połączenie z siecią Wi-Fi. Kontrolowany jest za pomocą jednej z dwóch aplikacji: Klipsch Stream lub DTS Play-Fi. Do dyspozycji użytkownika są analogowe wejścia i wyjścia 3.5mm jack, które pozwolą podłączyć urządzenie do dowolnego źródła dźwięku. Niewielki Gate wyposażony jest w zestaw podświetlanych przycisków pozwalających na regulację poziomu głośności w pomieszczeniu, a także na natychmiastowe wyciszenie dźwięku np. gdy zadzwoni telefon.
Klipsch Gate i PowerGate
Klipsch PowerGate to bezprzewodowy wzmacniacz multiroom z przetwornikiem C/A. Ma on zdecydowanie szerszą specyfikację, niż wyżej opisywany Gate. Producent oferuje Wi-Fi, Bluetooth z  AAC i apt-X, przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjście subwooferowe. Obudowa PowerGate skrywa wspomniany wcześniej przetwornik 24bit/192kHz oraz wzmacniacz 2x 50W w klasie D, który jest w stanie napędzić nawet najbardziej wymagające głośniki. Jeśli chodzi o łączność, urządzenie dysponuje złączem USB DAC, optycznym Toslink, słuchawkowym 3.5mm, liniowym RCA,  oraz subwooferowym, a także Ethernet.
Klipsch Gate i PowerGate
Niewielkie rozmiary obu urządzeń pozwalają na ich łatwe umiejscowienie nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Dzięki kompatybilności z systemem DTS Play-Fi, nowości od Klipsch pozwalają na stworzenie systemu multiroom przez podłączenie ich do dowolnego źródła dźwięku i strumieniowanie muzyki wprost do głośników i innych komponentów Klipsch Stream, Definitive Technology lub Polk Audio znajdujących się w kolejnych strefach.
Cena i specyfikacja Klipsch Gate w sklep.RMS.pl
Cena i specyfikacja Klipsch PowerGate w sklep.RMS.pl Klipsch Gate i PowerGate Wracając do samego Klipscha – system Stream będzie składał się z sześciu produktów, których skład przypomina wyżej wspomniane systemy Polka i Definitive’a. Dwa z urządzeń, Gate i PowerGate będą służyć jako huby, przesyłające sygnał audio do pozostałych urządzeń w innych pomieszczeniach. Oprócz funkcji sieciowych będą posiadać wejścia USB-B (częstotliwość próbkowania do 24-bit/192kHz), optyczne AUX 3,5mm oraz Bluetooth z aptX. PowerGate wyposażono w stuwatowy wzmacniacz klasy D, dzięki czemu bezpośrednio możemy podłączyć do niego kolumny. Ponadto, wyższy model posiadać będzie przedwzmacniacz gramofonowy. Oznacza to, że po podłączeniu gramofonu analogowe brzmienie w cyfrowy sposób będziemy w stanie rozesłać do każdego pomieszczenia w domu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony