Marantz SA-10 i PM-10
 

Marantz przedstawia nową linię referencyjnych produktów premium. Przybliżamy dwa elementy tego zaawansowanego zestawu Hi-Fi: odtwarzacz CD SA-10 oraz wzmacniacz zintegrowany PM-10.

Marantz SA-10 i PM-10

SA-10, będący następcą odtwarzacza SA-7, to konwerter cyfrowo - analogowy, który w rzeczywistości nie posiada klasycznego przetwornika DAC, ale konwertuje sygnał do analogowego za pomocą technologii MMM-stream . Nowy model Marantza zaopatrzony został w specjalnie zaprojektowany transport płyt SACD-M3. Pozwala on na odtwarzanie nie tylko klasycznych płyt CD i SACD, ale również plików audio archiwizowanych na nośnikach CD-R/RW oraz DVD-R/RW. Dzięki dedykowanym zegarom głównym, odtwarzacz jest w stanie zwiększać rozdzielczość sygnału aż do DSD256 (11,29MHz), bez potrzeby konwersji częstotliwości próbkowania. Co więcej, producent wyposaża SA-10 w technologię Marantz Musical Mastering, dzięki której sygnał DSD256 jest przetwarzany i wysyłany do analogowych wyjść wzmacniacza. W efekcie takiego procesu obróbki cyfrowej, użytkownik słyszy dźwięk otrzymany z możliwie najczystszego sygnału analogowego.
Jeśli chodzi o obecne na tylnym panelu złącza, SA-10 może pochwalić się obecnością wejść i wyjść optycznych oraz koaksjalnych, a także klasycznym złączem USB i USB DAC.
Marantz SA-10 i PM-10

Wzmacniacz zintegrowany sygnowany symbolem PM-10 to hybryda przedwzmacniacza i pary monofonicznych końcówek mocy. Aby zminimalizować obecność zakłóceń sygnału, producent zadbał o to, by oba te komponenty zaopatrzone były w odrębne źródła zasilania. Układ wzmacniacza został w pełni zbalansowany, ponadto w sekcji przedwzmacniacza producent wykorzystuje w nim specjalnie opracowane hyperdynamiczne moduły wzmacniające Marantz HDAM. Funkcja Purest Mode dostępna we wzmacniaczu PM-10 dezaktywuje wszelkie zbędne układy, dzięki czemu sygnał audio jest narażony na najmniejszą możliwą ilość zakłóceń i zniekształceń.
Konstrukcja nowych urządzeń serii 10 opiera się na dwuwarstwowych podstawach pokrytych miedzią, które świetnie izolują sygnały przed zakłóceniami elektrycznymi i mechanicznymi. Obudowa zarówno odtwarzacza, jak i wzmacniacza została wykonana z wysokiej jakości, solidnych paneli aluminiowych, dostępnych jasnej wersji kolorystycznej określanej przez producenta jako Gold oraz ciemnej Black.

Marantz SA-10 i PM-10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony