Monitor Audio IV140
 

Do oferty produktów Monitor Audio dołączyły kolumny sufitowe/ścienne IV140, które mają świetnie sprawdzić się w dyskretnych instalacjach audio.

Monitor Audio IV140

Budowa głośników nie jest oparta na klasycznych, najpopularniejszych dotąd przetwornikach akustycznych. Mamy tu do czynienia ze wzbudnikami: są to systemy złożone z cewki i magnesu wprawiające w drganie elementy, do których są przytwierdzone. W IV140 zamontowany jest duży wzbudnik niskotonowy oraz dwa małe, wysokotonowe wzbudniki przytwierdzone do płaskiej płyty z miękkiego polimeru, która poruszana przez ich drgania również zostaje wprawiona w ruch, dzięki czemu generuje fale dźwiękowe. Co więcej, w instalacjach, które wymagają większej ilości basu, kolumny można łatwo przeobrazić w system otwarty, zdejmując ich tylną ściankę.

Monitor Audio IV140

W głośnikach IV140 zastosowano technologię PTC czyli system automatycznych bezpieczników. Chronią one wzbudniki przed przeciążeniem, obniżając natężenie dźwięku w momencie, gdy wymagają one schłodzenia.

Kolumny Monitor Audio dzięki głębokości równej 9.5cm mają pasować do najpopularniejszych, 4 calowych wnęk, a przy tym pozostawiać odpowiednią ilość miejsca niezbędną na poprowadzenie okablowania. Chociaż fabrycznie są czarne z białymi membranami, po zagipsowaniu można dowolnie zmienić ich kolor, a nawet – jak twierdzi producent – pokryć lekką tapetą lub materiałem co sprawi, że staną się niemal niewidoczne.

Monitor Audio IV140

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony