Sony UBP-X800
 

Sony zapowiada premierę swojego pierwszego odtwarzacza Blu-ray z obsługą rozdzielczości do 4K z HDR, Dolby Atmos i DTS:X.

Sony UBP-X800

Nowy odtwarzacz Sony to opcja nie tylko dla posiadaczy krążków w formacie UHD. UDP-X800 odtworzy również klasyczne płyty Blu-ray, DVD, a także CD oraz Super Audio CD (SACD). Możliwa jest także obsługa niemal wszystkich (według producenta) formatów z nośników pamięci podłączanych przez port USB.

Sony pragnie dostarczyć użytkownikom najwyższą jakość obrazu i dźwięku. W tym celu wyposażył nowy odtwarzacz w funkcje i moduły, które pozwalają skalować każdą rozdzielczość do formatu około 4K, a także – dzięki silnikowi Sony DSEE HX poprawiać jakość dźwięku, jeśli nie jest nagrany w formacie high-resolution audio. Dodatkowo, aby zapobiec szumom i zakłóceniom, dźwięk i obraz mogą być przesyłane równocześnie przez dwa niezależne wyjścia HDMI.
Producent zapewnia, że omawiany odtwarzacz jest w stanie skalować format 4K HDR na telewizorach 4K SDR, przetwarzając odpowiednio jasność i balans kolorów, by zapewnić jak najwyższą jakość obrazu. Premiera Blu-raya od Sony przewidywana jest na wiosnę tego roku.
Sony UBP-X800

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony