Oppo UDP-203
 

Amerykański potentat na rynku głośników Bluetooth wprowadza kolejny produkt z dodatkową technologią ChromeCast, która umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio z chmury.


Bluetooth to za mało, pojemność pamięci smartfonów jest ograniczona, podobnie jak ich baterie, które rozładowują się błyskawicznie w przypadku stałej transmisji muzyki do głośników akumulatorowych.

Dlatego JBL nie poprzestaje na Bluetooth i robi kolejny krok aplikująco do nowego głośnika PlayList technologię ChromeCast - bezprzewodowego przesyłu sygnału audio video autorstwa samego Google'a.

Oppo UDP-203

Przewaga ChromeCast nad Bluetooth jest wyraźna - transmisja muzyki w przypadku ChromeCast prowadzona jest z pominięciem smartfona, który służy tylko do kontrolowania playlisty i poziomu głośności. W przypadku Bluetooth jest także nadajnikiem sygnału, co skutecznie drenuje zasoby akumulatora.

glosniki wifiNiemniej ucieszą się użytkownicy Spofify Premium. Poza Bluetooth i ChromeCast nowy PlayList może przyjmować muzykę wprost z aplikacji Spotify Connect.

Oppo UDP-203

Aby w pełni wykorzystać te nowinki głośnik zapewnia wsparcie dla najnowszej technologii 802.11AC na potrzeby bezprzewodowych sieci domowych i dwupasmowego połączenia Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), czego efektem jest szybsza i stabilniejsza łączność.

Za wysoką jakość dźwięku odpowiadają dwa blisko 60mm przetworniki o mocy maksymalnej 15W RMS każdy. Masa głośnika to słuszny kilogram, co sugeruje, że będzie mógł on zagrać głośno i wyraźnie. Maksymalny pobór mocy to aż 30W, co także jest sugestią, że nie jest to zwykła zabawka, ale całkiem poważny sprzęt audio klasy hi-fi.

Oppo UDP-203Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony