cena od 13993.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >

Microsoft zapowiada konsolę z natywną obsługą gier 4K, obsługą płyt 4K Blu-ray, obsługą kolorów HDR, dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos i potężną mocą obliczeniową. Świat gier komputerowych i kina domowego są coraz bliżej siebie.

Jak donoszą zagraniczne portale gamingowe, święta 2017 miną pod znakiem coraz to mocniejszej pozycji Microsoftu w świecie konsol.

sluchawki

Po tym, jak MS odpuścił rynek mobilny koncentruje swoje siły na innych segmentach i wyraźnie widać, że jednym z nich są konsole, które często są także przepustką do serc użytkowników w kwestii innych urządzeń.

Ledwo Sony wypuściło swoją wzmocnioną i poprawioną wersję premium PS4, czyli Pro, a już Microsoft zapowiada, że w ciągu kilku miesięcy pobije specyfikacje i funkcjonalność Pro z kretesem. Z pewnością jest to nowość dla Sony, które przywykło do zdecydowanej dominacji na tym polu.

Na ten moment wiadomo, że Scorpio będzie dysponował 12GB ramu, ośmiordzeniowym procesorem i grafiką o mocy sześciu teraflopów, co zostawia PS4 Pro daleko z tyłu.

Jednak to co nas interesuje najbardziej to bogata funkcjonalność Scorpio w kinie domowym. Już teraz Microsoft umożliwia na Xbox One i One S korzystanie z Dolby Atmos - zarówno w kinie domowym, z płyt Blu-ray, jak i na słuchawkach.

Ciekawostką w Scorpio jest obsługa HRTF, standardu przesyłu sygnału audio opracowanego przez zespół odpowiedzialny za rozwój gogli HoloLens. A to podpowiada, że konsola będzie przygotowana do zaoferowania gamingu w zupełnie nowej odsłonie przestrzennego obrazu.

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony