Fiio i1
 

 

Decyzja Apple o rezygnacji ze standardowego złącza mini jack 3.5mm w nowej generacji iPhone wstrząsnęła rynkiem smartfonów i zaniepokoiła użytkowników sprzętu z symbolem nadgryzionego jabłuszka. Jednak producenci audio dwoją się i troją, by zapewnić użytkownikom najwyższą jakość audio również przez złącze Lightning. Tak powstał nowy wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC: Fiio i1.

i1 to gadżet, który ze względu na obecność wtyku Apple Lightning dedykowany jest wyłącznie takim urządzeniom jak iPhone, iPod oraz iPad. Wtyk przedłużony jest 80cm kablem, zakończonym złączem mini jack 3.5mm, na którym umieszczone są znane już ze standardowych słuchawek Apple przyciski kontrolne. Ci, którzy mieli już do czynienia ze znanymi, białymi dokanałówkami, z pewnością nie będą mieli problemu z ich obsługą.

Fiio i1

Wzmacniacz od Fiio pozwala na odtwarzanie formatów audio wysokiej jakości, w tym AAC, ALAC oraz AIFF. Przetwornik DAC, który zaimplementowany został w najnowszym wzmacniaczu i1 umożliwia odtwarzanie plików do 48kHz.

Nowość od Fiio nie wymaga sterowników i działa na zasadzie plug and play, jednak producent zapewnia dodatkową aplikację, dzięki której można samodzielnie, w prosty sposób zaktualizować oprogramowanie urządzenia.

Fiio i1

Dla wszystkich użytkowników Apple ważnym aspektem jest dbałość o czas pracy urządzeń, dlatego zwracają uwagę na pobór mocy urządzeń współpracujących z telefonem czy odtwarzaczem iPod. Aby zachować jak najniższy poziom zużywanej energii, i1 automatycznie przechodzi do trybu low power, kiedy źródło dźwięku znajduje się w trybie standby. Co ciekawe, można również zaprogramować wzmacniacz tak, by „zasypiał” po określonym czasie pracy.

Korpus wzmacniacza posiada jedynie 9.5mm grubości i wykonany jest z metalu o czarnym, matowym – a zatem eleganckim – wykończeniu. Dzięki temu świetnie pasuje do minimalistycznego, eleganckiego designu urządzeń apple.

Fiio i1

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony