IFA 2015: Nowości od JBL
 


W piątek, 4 września rozpoczęły się w Berlinie targi IFA 2015 - spotkanie producentów sprzętu elektronicznego. Swoje miejsce znajduje tam wielu producentów urządzeń audio, jak JBL, który zaprezentował tam nową serię słuchawek oraz nowoczesny soundbar.


Everest to nowa seria bezprzewodowych słuchawek Bluetooth z aktywną redukcją szumów. Składają się na nie różne rodzaje produktów: nauszne, douszne, wokółuszne, których cena w Wielkiej Brytanii kształtuje się od 80 do 250 funtów. Flagowcem nowej serii jest model Elite 700. Białe, wokółuszne słuchawki wyposażone są nowe technologie JBL-a: NEXTGen Active Noise Cancelling oraz TruNote, które odpowiada za kalibrację brzmienia pod kątem konkretnej budowy uszu. Dodatkowe ustawienia umożliwi bezpłatna aplikacja JBL Headphones. Według danych producenta po jednym naładowaniu Elite 700 będą w stanie działać przez ponad 15 godzin.
 
IFA 2015: Nowości od JBL
 
Niższy model to Everest 700s. Również korzystają z NEXTGen i TruNote, jednak oprócz nich zastosowano w nich technologię ShareMe 2.0, która umożliwia dzielenie się muzyką z innymi słuchawkami Bluetooth - niezależnie od producenta! Następne w kolejności są Everest 300 - słuchawki o praktycznie identycznej specyfikacji, jak 700s z tą różnicą, że są nauszne, a nie wokółuszne. Ostatnim modelem są dokanałowe Everest 100s. Nie korzystają z technologii usuwania szumów ani automatycznej kalibracji, są za to bezprzewodowe.
IFA 2015: Nowości od JBL
 
Ofertę soundbarów poszerza Boost TV, ultrakompaktowy telewizyjny system dźwiękowy korzystający z łączności Bluetooth, kodowania Dolby Digital oraz autorskiej technologii JBL'a, SoundShift. Ta ostatnia pozwala na automatyczne przełączanie pomiędzy źródłami, umożliwiając np. odtwarzanie dźwięku filmu oglądanego w smartfonie. JBL Boost TV jest w stanie symulować dźwięk przestrzenny, zaś łączność Bluetooth pozwoli na podłączenie do 3 bezprzewodowych źródeł jednocześnie.
IFA 2015: Nowości od JBL

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony