iFi Audio Pro iESL
 

 

Nowość od iFi audio to urządzenie, którego nie spotyka się codziennie: jest to bowiem energizer słuchawek elektrostatycznych, który ma stanowić rozszerzenie wzmacniacza Pro iCan tej samej firmy lub wzmacniaczy innych producentów.

iESL łączy się ze wzmacniaczem Pro iCan za pomocą specjalnego, autorskiego złącza ESL-Link. Dzięki temu urządzenie nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania, gdyż energia wystarczająca do jego napędzenia jest w całości pobierana ze wzmacniacza, a następnie „buforowana” przez specjalny układ kondensatorów. Dzięki temu zakłócenia sieciowe zostały wyeliminowane niemalże do zera.

iFi Audio Pro iESL

Połączenie iESL ze wzmacniaczami innych producentów możliwe jest dzięki pojedynczemu, czteropinowemu wejściu XLR, jednak w takiej sytuacji niezbędne jest podłączenie dodatkowego źródła zasilania. W tym celu do zestawu dołączony został wysokiej klasy zasilacz iFi iPower. Warto dodać, że iESL współpracuje jedynie ze wzmacniaczami o minimalnym prądzie wyjściowym wynoszącym 10V przy 64 Ohm, przy zalecanym przez producenta napięciu w okolicach 28V przy impedancji 64 Ohm. Łatwość w dopasowaniu adaptera zapewnia znajdujący się na froncie regulator impedancji wejściowej, o zakresie 16 – 96 Ohm.

Mniej restrykcyjne wymagania kompatybilności tyczą się słuchawek, z których można korzystać przy pomocy iESL. Niemalże wszystkie dostępne na rynku modele elektrostatyczne będą odpowiednie do współpracy z energizerem iFi. Nie zawiodą się nawet posiadacze najstarszych modeli słuchawek STAX'a, bowiem z myślą o nich przewidziano oddzielne, sześciopinowe wyjście 230V.

iFi Audio Pro iESL

Na tym jednak nie kończy się funkcjonalność Pro iESL. Możne on również pośredniczyć w przekazie sygnału między głośnikami a wzmacniaczem kolumnowym.

akcesoria do słuchawek

Urządzenie ma niewielkie rozmiary (długość: 21.3cm, szerokość: 20.6cm oraz wysokość 6.33cm) i wagę równą 2.5kg. Pasmo przenoszenia rozciąga się na częstotliwościach od 5 do 50.000Hz, natomiast jego moc szacowana jest 1 wat.

iFi Audio Pro iESL


 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony