Marantz SR8012
 

 

Marantz zaprezentował flagowy model amplitunera kina domowego na rok 2018. Mowa o SR8012, obsługującym najnowsze formaty obrazu i dźwięku.

Obudowa urządzenia skrywa przetwornik analogowo-cyfrowy AK4458, który pozwala na przetwarzanie formatów takich jak MP3, WMA, FLAC, AAC, WAV, AIFF czy DSD do DSD128 (5.6MHz). Dodatkowo amplituner wyposażony jest w dekodery najnowszych formatów jak Dolby Atmos czy DTS:X, wspiera również technologię Auro-3D. To wielokanałowa technologia dźwieku przestrzennego, w której kolejne kanały ułożone są w trzech warstwach: surround (tak, jak w systemach Dolby czy DTS), Height oraz Top – tworzoną przez głośnik nad głową słuchacza.

Jeśli chodzi o obraz, jaki można uzyskać przy pomocy nowości Marantza, producent zapewnia jego najwyższą jakość dzięki obsłudze najnowszego standardu HDR10, a także Dolby Vision oraz HLG (Hybrid Log Gamma).

Łączność z innymi urządzeniami realizowana jest za pomocą 8 wejść (jedno na przednim panelu) i 3 wyjść HDMI, 6 par wejść RCA, dwóch wejść oraz jednego wyjścia komponentowego, 4 wejść kompozytowych, 2 wejść optycznych oraz koaksjalnych. Dostępny jest także port USB (na przednim panelu urządzenia), port RS-232, Ethernet oraz złącza pre-out do konfiguracji 11.2. Bezprzewodowe połączenie możliwe jest dzięki wbudowanym modułom Wi-Fi, Bluetooth oraz AirPlay. Amplituner wspiera także łączność DLNA.

Prosta kalibracja urządzenia zapewniona jest dzięki wsparciu Audyssey MultEQ XT32. SR8012 obsługuje również Audyssey Dynamic Volume, Dynamic EQ orazAudyssey LFC Pro Automatic calibration.

amplituner kina domowego

SR8012 do amplituner, który można zaadoptować do instalacji multiroom w ekosystemie Heos. To technologia, która pozwala na stworzenie wielopokojowego systemu audio-video tożsama z DTS Play-Fi, znanego przez wsparcie takich producentów jak Definitive Technology czy Polk Audio.

Marantz SR8012

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony