Onkyo TX-8250
 

Onkyo nie robi przystanków w projektowaniu i wprowadzaniu na rynek kolejnych amplitunerów stereo. Tym razem przedstawiamy model TX-8250 – urządzenie o szerokiej funkcjonalności multimedialnej, które z łatwością obsłuży pliki Hi-Res audio.

Urządzenie dysponuje mocą ciągłą na poziomie 100W na kanał, zapewnianą przez wzmacniacz wyposażony w technologię ograniczającą przesunięcia fazowe. Wnętrze amplitunera skrywa również masywny, wysokonapięciowy transformator EI oraz pojemne kondensatory. Za przetwarzanie sygnału dźwiękowego odpowiada przetwornik cyfrowo-analogowy AKM AK44522VN.

Czoło amplitunera zaopatrzone jest w wygodny wyświetlacz, na którym ukazują się informacje dotyczące aktualnie odtwarzanej muzyki. Znajdziemy tam również wyjście słuchawkowe 6.3mm, włącznik trybu Pure Audio, przycisk RT/PTY do włączania informacji tekstowych, przełącznik między dwoma parami podłączonych kolumn (A i B), pokrętła regulacji wejścia, basu, wysokich tonów oraz balansu, BGM, czyli przyciski wyboru czterech ulubionych stacji radiowych, a także port USB.

amplituner

Tylny panel prezentuje zbiór wszystkich zwyczajowo wykorzystywanych przez Onkyo złącz, mamy tu zatem do dyspozycji wejścia i wyjścia zarówno cyfrowe, jak i analogowe: para wejść koaksjalnych oraz optycznych, sześć wejść oraz jedno wyjście liniowe 2xRCA, wyjście pre-out subwooferowe, wejście phono (amplituner wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy), a także port USB oraz Ethernet.

Onkyo TX-8250

Łączność bezprzewodową zapewnia kompatybilność z Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay. Dzięki temu urządzenie jest w stanie łączyć się z serwisami strumieniującymi jak Spotify, Deezer czy Tidal, a także radiem internetowych TuneIn. TX-8250 jest również zgodny z FireConnect oraz DTS Play-Fi (po przyszłej aktualizacji systemu), dwoma technologiami połączenia multiroom, dzięki którym można stworzyć bezkablowe instalacje wielostrefowe przy pomocy istniejącej sieci komputerowej.

Jak zwykle w przypadku Onkyo, urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Może być obsługiwane za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub bezpłatnej aplikacji sterującej Onkyo Controller, dostępnej na platformy Android oraz iOS.

Onkyo TX-8250Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony