Focal Kanta No2
 

 

Kanta No2, to środkowy model nowej serii Focala, która w całości do sprzedaży ma wejść dopiero w połowie przyszłego roku. To audiofilskie kolumny podłogowe przyciągające uwagę niecodziennym wyglądem i nieoczywistą gamą kolorystyczną, wśród której znajdziemy między innymi odcienie żółci i niebieskości.

Trójdrożna konstrukcja kolumny składa się z 6,5 calowego (16,5cm) przetwornika średniotonowego, berylowego głośnika wysokotonowego IAL3 ostatniej generacji z odwróconą kopułką oraz dwa 6,5 calowe (16,5cm) przetworniki niskotonowe. Warto zwrócić uwagę, że przetworniki średnio i niskotonowe wykonane są z warstwowego, lnianego stożka, co pozwala zachować wysoką sztywność przy niskiej masie i zachowaniu odpowiedniego współczynnika tłumienia. Przetworniki można ukryć pod magnetycznymi maskownicami.

Focal Kanta No2

Design kolumn nie jest typowym, prostym rozwiązaniem stosowanym w większości kolumn. Focal jak zwykle podąża swoją drogą, dlatego lekko wychyla do przodu górną część konstrukcji i rozszerza podstawę. Panel frontowy wykonany został z jednego kawałka polimeru wysokiej gęstości (HPD). Materiał ten charakteryzuje się wyższą wydajnością niż szeroko wykorzystywane w przemyśle audio płyty MDF. Tylna część obudowy stworzona jest z kawałka profilowanego drewna.

Kolumny podłogowe

Warto zwrócić uwagę na podwójne porty bass-reflexu. Konta No2 posiada bowiem otwory zarówno na przedniej, jak i na tylnej części obudowy. Producent rozwiązanie to określa jako „Power Flow”.

Focal Kanta No2

Kolumny produkowane są we Francji i można nabyć je w pełnej gamie kolorystycznej: z czarną obudową o wysokim połysku z niebieskim, białym, czarnym lub żółtym froncie (również w w wersji high gloss), a także w pełnym macie, z orzechowym tyłem i panelem przednim w kolorach: niebieskim, ciemnoszarym, kość słoniowa oraz taupe.

Focal Kanta No2

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony