Odtwarzacze Blu-ray 4K UHD UB820, UB420, UB330 i UB320 – nowości od Panasonica na CES 2018
 

 

Nowe modele Panasonica zaprezentowane na targach CES już w nadchodzących miesiącach mają zagościć na sklepowych półkach w dziale z odtwarzaczami Blu-ray najwyższej rozdzielczości, dołączając do topowych w tej kategorii producentów takich jak Oppo czy Cambridge Audio.

Modele przedstawione podczas tegorocznych targów to UB320, UB330, UB420 i UB820. Podstawowym parametrem różniącym poszczególne z nich jest wsparcie HDR10 - ulepszonej wersji standardu HDR wypływającego na poprawę kolorów i głębi obrazu, czyniąc go jeszcze bardziej realistycznym. Należy w tym miejscu podkreślić, że model UB420 wspiera również rozszerzony standard HDR10+, natomiast najwyższy z serii UB820 dodatkowo obsługuje Dolby Vision, czyli rozwiązanie będące bezpośrednim rywalem HDR. Oprócz tego modele z obsługą rozszerzonego standardu (HDR10) wyposażone są w specjalną technologię zapewniającą odpowiednie działanie HDR nawet na telewizorach z niższej jakości procesorem.

Blu-ray

Ci, którzy jeszcze nie mają telewizora wspierającego technologię HDR nie muszą rezygnować z zakupu. Wszystkie nowe modele odtwarzaczy Panasonica wyposażone są w system Dynamic Range Conversion, który zapewnia utrzymanie optymalnych wartości kontrastu. Każdy z nich posiada również możliwość upscalingu obrazu z rozdzielczości Full HD do 4K UHD.

Flagowy model Blu-raya od Panasonica wspiera przesyłanie 7.1-kanałowego sygnału audio. Co więcej, dwa najwyższe modele wyposażone zostaną w asystentów (nie asystenta!) kontroli głosowej: Amazon Alexa oraz Google Assistants. Pozwoli to użytkownikom na zarządzanie odtwarzaniem (pauzowanie, odtwarzanie czy przewijanie) za pomocą komend głosowych.

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony