AKG N5005
 

Podczas tegorocznych targów CES AKG zaprezentowało dokanałówki, które powstały w wyniku nowego spojrzenia producenta na akcesoria tego typu. Do tej pory nikogo nie dziwiły często zawrotne ceny słuchawek nausznych, jednak wysokie ceny modeli dokanałowych wciąż szokują. AKG próbuje stawić czoła temu wyzwaniu, prezentując N5005, którego cena opiewa na okrągły tysiąc dolarów.

Przetworniki wykorzystane w nowym modelu to hybryda znanych konstrukcji AKG One Dynamic oraz Quad BA. Obudowa dokanałówek wykonana jest z odpornego na zarysowania tworzywa ceramicznego. Każda para słuchawek posiada unikalny numer seryjny oraz certyfikat Hi-Res Audio wydany przez Japan Audio Society.

Słuchawki Bluetooth

Na szczęście – zważając na cenę - w zestawie oprócz samych słuchawek znajduje się wiele akcesoriów, w tym dwa zestawy kabli: jeden terminowany wtykiem 3,5mm, drugi zaś wtykiem 2,5mm, moduł Bluetooth, gumki dokanałowe w różnych rozmiarach, etui przenośne oraz 4 wymienne filtry: Bass Boost, Reference Sound, Semi-High Boost oraz High Boost, a także przejściówkę samolotową. Producent do zestawu dołączył również bezprzewodowy pilot i mikrofon, a także specjalny zestaw do czyszczenia słuchawek.

W trybie bezprzewodowym, słuchawki pozwalają cieszyć się muzyką do 8 godzin po pełnym naładowaniu baterii.

Nowość od AKG to kolejny, ale nie pierwszy krok do przodu w dziedzinie słuchawek dokanałowych high-end. Kilka lat temu producent prezentował już K3003 w cenie powyżej 4 tysięcy złotych Jesteśmy niezwykle ciekawi, jak światowy rynek przyjmie kolejną taką propozycję i czy inni producenci również pokuszą się o stworzenie dokanałówek w tak wysokiej, a może nawet jeszcze wyższej cenie.

AKG N5005

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony