McIntosh MT2 Precision
 

McIntosh przedstawia kolejny, trzeci już gramofon w swojej ofercie produktowej. Przewidywana cena jest o wiele niższa niż dotychczasowych modeli (niemal połowa ceny MT5), podczas gdy gramofon zachowuje wysoką jakość, a także niepowtarzalny design, z którego znany jest amerykański producent.

Nowy MT2 to model napędzany paskowo, dzięki któremu odtworzymy nagrania 33 oraz 45 rpm. Producent reklamuje gramofon jako urządzenie plug’n’play, które jest gotowe do użytku od razu po wyjęciu z pudełka. Posiada bowiem fabrycznie ustawioną siłę nacisku, anty-skating, overhang wkładki oraz wyważone ramię gramofonowe.

McIntosh MT2 Precision

MT2 Precision wyposażony jest we wkładkę gramofonową typu MC (Moving Coil). Ma jednak odpowiednie wyjście, które umożliwia kompatybilność również z modelami MM (Moving Magnet). Wkładka łączy się ze wspornikiem wykonanym ze stopu metalu oraz eliptyczną, diamentową igłą. Ramię natomiast opisywane jest przez producenta jako lekkie, a jednak stabilne i sztywne, wykonane z aluminium z domieszką materiałów tłumiących.

McIntosh MT2 Precision

Talerz zewnętrzny o grubości równej jednego cala wykonany jest z polioksymetylenu. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały i ma jeszcze efektywniej absorbować zewnętrzne wibracje. Wewnętrzny talerz z aluminium obrabianego metodą CNC. W celu zapewnienia jeszcze lepszej odporności na interferencje, producent oddziela zasilacz od reszty obudowy.

Gramofony

McIntosh jak zwykle w swoich produktach przemyca elementy zielonego podświetlenia, które odnaleźć można jak zwykle na logo znajdującym się na plincie oraz pod górną płytą. Dzięki temu urządzenie jest spójne wizualnie z innymi komponentami producenta, podtrzymując stylistykę, której nie da się pomylić z żadną inną marką.

McIntosh MT2 Precision

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony