Mimo problemów Spotify nieustannym liderem
 

Płacisz abonament Spotify? W takim razie jesteś jednym z 75 milionów użytkowników, którzy cieszą się funkcjami premium. Serwis zanotował rekordową liczbę płacących użytkowników., tym samym kolejny rok z rzędu giganta nazwać można bezsprzeczny liderem rynku streamingowego. Jeden z głównych konkurentów – Apple Music – chwali się „jedynie” 40 milionami użytkowników premium.

Najnowsze dane dotyczące liczby subskrybentów to pierwsze, które zostały oficjalnie przedstawione po wejściu Spotify na nowojorską giełdę. Jednocześnie właściciele platformy informują o dochodach w wysokości 1,14 miliarda dolarów, które są zgodne z zakładanym planem i oczekiwaniami finansowymi.

Odtwarzacze strumnieniowe do muzyki

Łączna liczba wszystkich użytkowników korzystających z usług Spotify oscyluje w granicach 170 milionów. W poprzednim kwartale, płatną subskrypcję wykupywało 71 milionów użytkowników. Aktualne wyniki i tendencje wzrostowe wskazują, że do końca roku Spotify może liczyć nawet na 100 milionów użytkowników zasilających konta właścicieli o wartość comiesięcznego abonamentu.

Mimo niesłabnącej popularności Spotify nie stoi w miejscu. Platforma wciąż przygotowuje nowe funkcjonalności i udogodnienia. To dobrze, biorąc pod uwagę problemy finansowe, z jakimi się boryka. Mimo rosnącej liczby użytkowników kolejne lata działalności przynoszą straty finansowe. Spełnienie oczekiwań planu biznesowego na ubiegły kwartał daje jednak nadzieję, na wyjście z dołka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony