Apple TV 4K - teraz z obsługą Dolby Atmos
 

Na corocznej konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference) Appe zapowiedziało aktualizację oprogramowania steamerów 4K tvOS 12, a w niej – obsługę kodeków Dolby Atmos.

Według Apple, iTunes ma być skupiskiem największej kolekcji filmów wspierających Dolby Atmos, co oznacza, że chcą wyprzedzić również Netflixa. I to już nadchodzącej jesieni.

To nie pierwsze kroki Apple, które mają na celu przekonanie widzów do formatów najwyższej jakości. Pół roku temu gigant rozpoczął sprzedaż filmów w rozdzielczości 4K Ultra HD wycenionych tak samo, jak identyczne produkcje w jakości HD. Co więcej, wszyscy ci, którzy już wcześniej zakupili za pośrednictwem iTunes produkcje o niższym standardzie obrazu, mogli pobrać nową, wyższą wersję za darmo. Nie do pomyślenia zważając na politykę cenową giganta z Cupertino – a jednak.

Tak samo ma być również z Atmosem. Ci, którzy zdążyli już pobrać filmy bez wsparcia kodeka, będą mogli nieodpłatnie pobrać wersję z dźwiękiem przestrzennym (jeśli taka zostanie uzupełniona w konkretnym tytule).

Odtwarzacze strumieniowe

Czym jeszcze może pochwalić się Apple? Tym, że Apple TV 4K będzie pierwszym streamerem video kompatybilnym z Dolby Vision i z Dolby Atmos jednocześnie. To całkiem niezłe osiągnięcie, a w połączeniu z szeroką ofertą filmów może okazać się niemałym sukcesem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony