Sony UBP-X500
 

Sony poszerza ofertę odtwarzaczy Blu-ray o nowy, budżetowy model sygnowany symbolem-X500. Pomimo relatywnie niskiej ceny urządzenie ma wychodzić naprzeciw wymagającym oczekiwaniom konsumentów, oferując rozdzielczość 4K UHD oraz HDR10.

Jest jednak jedno ‘ale’ - nowy Blu-Ray od Sony ma nie wspierać Dolby Vision HDR. Nadrabia za to obsługą kodeków Dolby Atmos oraz Dolby TrueHD.

Napęd, w który wyposażony jest UBP-X500 ma poradzić sobie nie tylko z niebieskimi płytami, ale również DVD oraz SACD. Co więcej, Blu-ray umożliwia odtwarzanie treści nie tylko z krążków, ale również z pamieci zewnętrznej: na przednim panelu urządzenia znajduje się port USB, z którego mogą być odczytywane pliki DSD, FLAC ALAC, WAV, AAC, MP3 a także cała gama formatów filmowych, w tym WMV czy MPEG4.

Urządzenie można połączyc z innymi elementami systemu za pomocą złącza HDMI (wyjście umieszczone na tylnym panelu). Obok niego znajduje się również gniazdo RJ-45 umożliwiające połączenie z siecią.

Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Zostało również wyposażone w funkcjonalności takie jak kontrola rodzicielska czy automatyczne wyłączanie zasilania.

Sony UBP-X500

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony