Pioneer UDP-LX500
 

Pioneer nie próżnuje i najwyraźniej stara się zapełnić lukę po Oppo. Producent oficjalnie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pierwszego w ofercie odtwarzacza Blu-ray 4K UHD: UDP-LX500.

Tanio nie będzie, ale być może warto poczekać, aż urządzenie wejdzie do sprzedaży na jesieni tego roku. Już dziś wiadomo, że UDP-LX500, a właściwie jego konstrukcja ma skupiać się przede wszystkim na minimalizacji wibracji i szumów. W tym celu zastosowano między innymi odpowiednie wyważenie obudowy i inne technologie mające na celu zwiększenie jakości obrazu.

Potwierdzoną informacją jest także zgodność odtwarzacza z formatami HDR lub Dolby Vision.

Odtwarzacze Blu-ray 3D sklep rms.pl

Co więcej, nowy Blu-ray ma być w pełni kompatybilny z innymi komponentami Pioneera, a to za pomocą systemu PQLS (Precision Quartz Locking System). Jej wykorzystanie zwiększa integralność sygnału przesyłanego pomiędzy urządzeniami, podtrzymując wysoką jakość dźwięku i obrazu.

Tylny panel przedstawia złącza Ethernet, dwa wyjścia HDMI (z czego jedno dedykowane jest wyłącznie sygnałom audio, złącze USB, wyjście optyczne oraz koaksjalne i złącze sterujące RS-232C.

Pioneer to oczywiście nie jedyny tego typu sprzęt na rynku, ale wciąż konkurencyjny dla Cambridge i Sony, którzy posiadają w swojej ofercie odtwarzacze o podobnej specyfikacji. Wygląda na to, że przemysł Blu-ray rozwija się prężnie i ma się bardzo dobrze. Zostało tylko czekać na kolejne nowinki i technologie.

Pioneer UDP-LX500

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domoweDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony