McIntosh MC462
 

McIntosh zapowiada najpotężniejszy wzmacniacz spośród wszystkich do tej pory wprowadzonych na rynek, a jest to całkiem spora obietnica, biorąc pod uwagę szerokość asortymentu producenta. Przedstawiamy dwukanałowy, 450-watowy MC462.

Ręcznie wykonywany w nowojorskiej fabryce wzmacniacz ma zastąpić znany z poprzednich katalogów model MC452. Nie tylko ogromna moc będzie definiować jego wysoką cenę (prawie 12,5 tysiąca funtów), w grę wchodzą tu również od lat rozwijane przez McIntosha autorskie technologie, w tym Autoformer, dzięki któremu oferowana moc jest dostępna niezależnie od impedancji kolumn: 2-, 4- lub 8-Ohmowej.

McIntosh MC462

W porównaniu z poprzednikiem, MC462 posiada zwiększoną o 50% pojemność filtrów, zwiększając tym samym o 66% zakres dynamiczny z 1.8dB do 3dB. Zachowano technologie takie jak Power Guard, monitorującą i dostosowującą sygnał wejściowy zapobiegając zniszczeniu przetworników i trzeszczeniu, Sentry Monitor, czyli obwód zabezpieczający przed zwarciem, wyłączający stopień wyjściowy przez przekroczeniem bezpiecznego prądowego poziomu operacyjnego, powracając do stanu normalnego po przywróceniu naturalnych warunków pracy, a także Power Control, zapewniającą dwustronną komunikację między pozostałymi komponentami McIntosh, jak odtwarzacze CD, gramofony, streamery i inne.

wzmacniacze sklep rms.pl

MC462 ma grać w paśmie przenoszenia od 20 do 20.000Hz z zachowaniem stosunku sygnału do szumu na poziomie 122dB i zniekształceń harmonicznych na poziomie 0.005%.

Design w przypadku McIntosha nie zaskakuje, mamy tu do czynienia z typowymi niebieskimi zegarami i podświetlanymi zielonymi akcentami, wszystko otoczone ważącą słuszne 52.3kg obudową.

McIntosh MC462

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony