Po wczorajszej konferencji Apple wszyscy mówią o nowych iPhone’ach XS. My zaglądamy głębiej i opowiadamy, co nowego wprowadza producent z Cupertino w kwestii rozwiązań audio-video – nie tylko w nowych smartfonach.

Apple zapowiada, że wszystkie głośniki HomePod otrzymają aktualizację oprogramowania, dzięki której będzie można jeszcze wydajniej korzystać z kontroli głosowej i asystentki Siri. Już wkrótce, oprócz żądania odtworzenia konkretnej piosenki, będziemy mogli poprosić HomePod’a o zagranie utworu z konkretnymi słowami – opcja przydatna dla tych, którzy nie mają pamięci do tytułów czy wykonawców. Co więcej, urządzenie ma być również wyposażone w funkcję Find My iPhone, zapewne dobrze znaną użytkownikom akcesoriów z nadgryzionym jabłkiem. Oznacza to, że za pomocą głośnika będziemy mogli zlokalizować nasze dowolne urządzenie z systemem iOS.

słuchawki sklep rms.pl

Co z Apple TV 4K? Użytkownicy mają powody do radości. Już niedługo, bo 17 września, ma otrzymać aktualizację wzbogacającą go o obsługę Dolby Atmos. Urządzenie posiada już Dolby Vision oraz HDR.

Nowe, wykorzystujące ekran OLED iPhone’y XS, mają wspierać Dolby Vision i HDR10. Niedawno pisaliśmy o przypuszczeniach, jakoby Apple miało zrezygnować z dodawania do nowych telefonów przejściówki ze złącza lightning na złącze jack, które zostało wyeliminowane już w kilku ostatnich modelach smartfonów. Stało się: ci, którzy wciąż chcą korzystać z przewodowej muzyki, będą musieli uzbroić się w adapter, który kosztuje dodatkowe 39zł w oficjalnym sklepie producenta.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony