Yamaha MusicCast CX-A5200 i MX-A5200
 

Procesor kina domowego CX-A5200 i wzmacniacz MX-A5200 to nowości, które zainteresują szczególnie kinomaniaków, a raczej tych, którzy kinowe emocje chcą przeżywać w domu. Nowe komponenty wchodzą w skład linii Aventage i są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania i technologie.

Najbardziej wyróżniającym elementem nowości Yamahy jest technologia Surround:AI. Jej działanie polega na szczegółowej analizie treści przez procesory DSP, która skutkuje optymalizacją efektu przestrzennego w czasie rzeczywistym. Warto zwrócić uwagę, że ów filtr zwraca uwagę głównie na dialogi, muzykę tła czy efekty otoczenia, czyli elementy, które odgrywają niemałą rolę podczas każdego seansu filmowego.

Yamaha MusicCast CX-A5200 i MX-A5200

Ku polepszeniu przestrzenności działa również układ CINEMA DSP HD3. Korzysta on z zaawansowanych algorytmów przetwarzania sygnału, by wynikowo jeszcze bardziej zwiększać wrażenie realizmu otaczając widza dźwiękami i sprawiając, że czuje się jakby był w środku filmowej akcji.

Producent nie zapomniał również o integracji Dolby Atmos i DTS:X, które stają się standardem w nowych amplitunerach i procesorach – szczególnie tych z wyższych serii.

Yamaha MusicCast CX-A5200 i MX-A5200

Jak na Yamahę przystało, CX-A5200 wyposażony jest w system MusicCast, ułatwiający tworzenie bezprzewodowej sieci multiroom. To rozwiązanie może być już znane wielu użytkownikom, którzy mieli styczność z systemami takimi jak DTS Play-Fi. Różnią się one głównie wspieranymi urządzeniami: Yamaha z MusicCast ogranicza się do własnych komponentów, podczas gdy DTS wspiera wielu różnych producentów o szerokim wachlarzu urządzeń.

Warto też wspomnieć o przetworniku cyfrowo analogowym ESS SABRE PRO Premier, zastosowaniu technologii YPAO ułatwiającej kalibrację urządzenia w pomieszczeniu, czy łączności z usługami strumieniującymi.

Yamaha MusicCast CX-A5200 i MX-A5200

MX-A5200 to konstrukcja 11-kanałowa wykonana w technologii dyskretnej. Wszelka elektronika zamknięta jest w specjalnie zaprojektowanej ramie wykonanej ze stalowych płyt o grubości 1,6mm, które mają skutecznie minimalizować ryzyko powstawania wibracji.

Yamaha MusicCast CX-A5200 i MX-A5200

Yamaha w nowej końcówce mocy stosuje symetryczną konstrukcję z zarówno fizyczną, jak i elektryczną separacją lewego i prawego kanału. Wewnątrz urządzenia znajdziemy transformator torodialny. Ci, którzy oczekują największej mocy, mogą skorzystać z trybu pracy mostkowej (BTL) dla frotnowych kanałów – to rozwiązanie ma poprawić wydajność przednich głośników.

Yamaha MusicCast CX-A5200 i MX-A5200

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domowe

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony