Samsung pod rękę z Tidalem i Spotify
 

Już w sierpniu wiadomo było o współpracy Samsunga ze Spotify, która miała jeszcze bardziej uprościć integrację użytkowników z aplikacją i przełączanie pomiędzy kolejnymi komponentami giganta. Dziś wiemy, że Samsung zaangażował się również w porozumienie z Tidalem.

Wynik tej współpracy ma być widoczny już wkrótce dla użytkowników Samsung TV z systemem Tizen 3.0 (czyli modele z 2017 i 2018 roku). Będą oni mogli cieszyć się dedykowanym dla telewizorów interfejsem aplikacji, która ma uprościć odtwarzanie mediów z serwisu streamingowego za pośrednictwem TV.

Dedykowana aplikacja ma agregować wszystkie znane już z systemów mobile funkcje Tidala: pełen dostęp do muzyki, playlist, koncertów i streamów z koncertów na żywo, a także podcastów. Nie zabraknie również własnych, definiowanych przez użytkowników kolekcji muzyki oraz zaawansowanej wyszukiwarki.

Według Samsunga to dopiero początek współpracy, więc już wkrótce możemy spodziewać się jeszcze głębszej integracji z Tidalem. Zapewne jego droga będzie podążać ścieżkami wydeptanymi już przez Spotify.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony