Onkyo i Pioneer ze wsparciem eARC i MQA
 

Onkyo i Pioneer pogłębiają wsparcie nowych technologii i formatów, wprowadzając wraz z nową aktualizacją obsługę Enhanced Audio Return Channel (eARC) oraz MQA.

eARC to tak naprawdę ARCnowej generacji, które ma być zawarte w specyfikacji technicznej nadchodzącego standardu HDMI 2.1 i ma „specjalizować się” w przesyłaniu pomiędzy urządzeniami formatów o dużym bitrate, jak Dolby Atmos czy DTS:X.

Według zapowiedzi, o eARC wzbogacone mają być amplitunery kina domowego Pioneer SC-LX502 oraz VSX-LX503, a także Onkyo TX-RZ830 oraz DRX-5.2. Oczekujemy na ogłoszenie kolejnych modeli.

W międzyczasie kolejne urządzenia otrzymują również wsparcie MQA (Master Quality Authenticated): jeszcze w tym miesiącu aktualizację wspierającą ten format mają otrzymać Pioneer N-70AE i N-50AE, a także NC-50 i NC-50DAB. MQA umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń i kompresji, gwarantując odtwarzanie dzięki najwyższej jakości.
Pioneer NC-50DAB

Komentarze  

0 #1 Patryk 2019-02-05 19:24
Witam! Czy są jakieś informacje o innych modelach, które dostaną aktualizacje z wsparciem MQA? Chodzi mi mianowicie o Onkyo TX-RZ800...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony