Pierwsze kino Dolby Cinema w Anglii – kiedy premiera w Polsce?
 

Mieszkańcy Londynu jeszcze przed świętami będą mogli obejrzeć najnowsze produkcje filmowe w świeżo otwartej sali kinowej z efektami dźwiękowymi Dolby Atmos i obrazem Dolby Vision.

Nie będzie to jednak sala przeciętna: przewidziana jest bowiem na 800 miejsc siedzących, z podwójnym, laserowym systemem projekcji.

Sala kinowa znajduje się w kinie Odeon, które przy ulicy Leic ester Square w Londynie mieści się już od 81 lat. Teraz, po remoncie, otworzone zostanie na nowo, udostępniając widzom specjalną, nowoczesną salę, będąc przy tym pierwszym w Wielkiej Brytanii kinem wyświetlającym obrazy z użyciem Dolby Atmos i Dolby Vision.

Co więcej, ponad 350 z 800 przewidzianych siedzeń to rozkładane fotele z obszernymi, rozkładanymi stolikami i wygodną, obszerną przestrzenią na nogi.

Pozostałe sale kinowe, chociaż niewyposażone we wsparcie Dolby Atmos i Dolby Vision, również zostały odrestaurowane. Każda z nich pomieści widownię liczącą do 116 osób.

W Polsce nie doczekaliśmy się jeszcze Dolby Cinema, czyli sali w pełni obsługującej najnowocześniejsze technologie dźwięku i obrazu. Czekamy jednak z niecierpliwością – ci, którzy odwiedzili takie placówki w innych krajach pozostawiają bardzo pozytywne rekomendacje.

Pierwsze kino Dolby Cinema w Anglii – kiedy premiera w Polsce?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony