Chord Ultima

PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

Chord Electronics przedstawia nowy komponent stacjonarnego audio – tym razem jest to końcówka mocy mono nazwana Ultima. Nie bez powodu, bo producent chwali się, że jest jednym z najbardziej zaawansowanych w ofercie.

Technologie wykorzystywane przez końcówkę Ultima bazują na badaniach dr Malcolma J Howksforda, emerytowanego już profesora Uniwersytetu w Essex. Projekt został następnie był ulepszany przez Boba Cordella z Bell Labs, a w końcu urzeczywistniony przez właściciela Chord Electronics – Johna Franksa.

Chord Ultima

Końcówka mocy Ultima wykorzystuje najnowszą topologię obwodów, będącą pierwszym kompletnie nowym projektem od 1989 roku. Co więcej, został on wyposażony w technologię wykrywającą i korygującą błędy, stosowaną już we wzmacniaczach z serii Etude.

Ultima dostarcza moc 780W na kabał przy obciążeniu równym 8 Ohm, 1,400W przy obciążeniu 4 Ohm oraz 2,500W przy obciążeniu 2 Ohm.

Chord Ultima

Solidna, aluminiowa obudowa chroniąca to 86-kilogramowe urządzenie wykorzystuje specjalny system nóżek, znany również ze stabilizowania przetwornika cyfrowo-analogowego Dave. Dzięki temu urządzenia można ustawiać w stosy przy wykorzystaniu specjalnej, dedykowanej podstawki.

Chord UltimaDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony