Telewizja 8K już w Japonii
 

Japoński nadawca NHK od 1 grudnia serwuje widzom kontent w rozdzielczości 8K, czyli aż 16 razy wyższej niż HD i to na dwóch różnych kanałach telewizyjnych. Codziennie, przez około dwanaście godzin Japończycy mogą cieszyć oczy treściami najwyższej jakości.

Są jednak pewne haczyki. Ze względu na niewielką dostępność materiałów w jakości 8K, nikogo nie powinno dziwić, że wyświetlane obrazy często się powtarzają. Pierwszym filmem ukazanym w japońskiej telewizji w rozdzielczości 8K była Odyseja Kosmiczna Stanleya Kubricka. Warto wspomnieć, że na tę okazje NHK zwróciło się ze specjalną prośbą do wytwórni Warner Bros o udostępnienie oryginalnych 65mm taśm filmowych w celu przeskalowania ich do docelowej rozdzielczości.

Nadawanie telewizji w 8K może stanowić również przygotowanie do Olimpiady w Tokio w 2020, która według zapowiedzi również ma być transmitowana na żywo w najwyższej dostępnej aktualnie dla telewizji rozdzielczości.

Nie jest to jednak „zabawa” dla wszystkich. Aby móc odbierać treści 8K, należy wyposażyć się przede wszystkim w odpowiedni telewizor, a także okablowanie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony