Amazon Alexa z nowymi możliwościami
 

Asystent głosowy od Amazona zyskuje coraz większą popularność. Użytkownicy skarżyli się jednak na brak Alexy w słuchawkach, co umożliwiłoby sterowanie jednostkami centralnymi i elementami smart home z jeszcze większej odległości. Prośby zostały wysłuchane.

Rok temu po Internecie krążyły plotki o wydaniu Alexa Mobile Accessory Kit, który miał umożliwić wprowadzenie podobnej funkcjonalności producentom słuchawek bezprzewodowych, smartfonów czy smart zegarków. Jednak dopiero po roku sprawa znów zaczęła wrzeć.

 Odtwarzacze strumieniowe sieciowe do muzyki (np. FLAC, DSD, WAV, MP3) i radia internetowego sklep.rms.pl

Po wydaniu Software Developer Kit (SDK) wiadomo już, że nowa funkcjonalność będzie możliwa do zaimplementowania we wszystkich urządzeniach bezprzewodowych Bluetooth, umożliwiając bezpośrednią komunikację z Alexa, to znaczy z pominięciem producenckich aplikacji kompatybilnych z asystentką.

Być może już niedługo właściciele urządzeń z systemem Amazona będą mogli wznieść możliwości swoich instalacji smart home na jeszcze wyższy poziom. Na kogo po powrocie do domu po deszczowym dniu będzie czekać przygotowana już kawa, włączone ogrzewanie czy zapalone światło witające w progu mieszkania?

Amazon Alexa z nowymi możliwościami

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony