Czy nowe smartfony będą bardziej przyjazne audiofilom?
 

Łączność 5G zdobywa coraz większą popularność i coraz szerszy rozgłos, można zatem prognozować, że nadchodzący rok 2019 będzie rokiem właśnie technologii 5G. Szybsza łączność i większa przepustowość to zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich lubujących się w wysokiej jakości obrazie i dźwięku. Czy jest na co czekać?

Podczas ostatniej konferencji Snapdragon Tech Summit na Hawajach, Qualcomm zapowiedział nowy chip Snapdragon 855 Mobile Platfom, umożliwiający połączenie o prędkości nawet 20 razy szybszej niż oferowała dotychczas sieć 4G.

Nowy procesor ma poprawić parametry CPU oraz GPU, umożliwić integrację asystentów głosowych i rozwiązań sztucznej inteligencji, jak sprytne wygłuszanie hałasów podczas rozmów.

słuchawki dokanałowe sklep.rms.pl

No dobrze, ale co z tym obrazem i dźwiękiem? Nowy procesor ma mieć ulepszoną obsługę kamery, umożliwiając – według producenta – nagrywanie lepszych niż kiedykolwiek obrazów w rozdzielczości 4K z obsługą HDR. Co więcej, ma obsługiwać 4K HDR w trybie portretowym. Producent zadbał również o obniżenie zużycia energii – aż o 30% w porównaniu do poprzednich generacji chipa.

Snapdragon 855 ma również obsługiwać kodek aptX Adaptive, którego zadaniem jest jeszcze lepsza i bardziej wydajna eliminacja opóźnień i zniekształceń.

Producenci już ostrzą zęby na nowe procesory Qualcomma, dlatego już w 2019 roku możemy spodziewać się flagowców od Samsunga wyposażonych w nową wersję Snapdragona. Czekamy na deklaracje kolejnych producentów!

Czy nowe smartfony będą bardziej przyjazne audiofilom?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony