Polay płacą za Netflixa 3 razy wiecej
 

Serwis Comparitech.com przeprowadził badania, w których sprawdza, ile mieszkańcy poszczególnych państw płacą za Netflixa. Sytuacja Polski nie jest najlepsza: okazuje się, że płacimy nawet 3 razy więcej, niż mieszkańcy USA, Kanady czy Brazylii.

Różnice nie biorą się jednak z samych stawek. Comparitech.com przeliczył opłacalność korzystania z usługi również pod względem bazy dostępnych materiałów. Okazuje się, że biorąc pod uwagę ilość dostępnych produkcji, Polacy znajdują się w grupie zasilających konta Netflixa największymi sumami.

Polacy płacą za Netflixa więcej, niż mieszkańcy innych państw

Ceny za abonament najpopularniejszego serwisu strumieniowego wahają się w granicach od 5.24 dolara do 11.94 dolara. Polacy płacą około 8.94 dolara, plasując się na poziomie Austrii, Hiszpanii, Finlandii, Tajwanu, Holandii, Francji, Belgii czy Litwy. W tej samej grupie znajdują się również Chorwacja, Słowenia, Rumunia, Urugwaj, Rosja czy Słowacja.

Chociaż na pierwszy rzut oka takie umiejscowienie Polski w stawce międzynarodowej może nie wydawać się niekorzystne, to warto wziąć pod uwagę wspomnianą już liczebność produkcji w bazie danych dostępnej w naszym kraju. Wówczas nasza pozycja spada na sam koniec listy.

Elektronika do Netflixa w sklep.RMS.pl

Okazuje się, że za pojedynczy tytuł Polacy płacą 0.00295 dolara, podczas gdy Kanadyjczycy płacą zaledwie 0.00124 dolara, Amerykanie: 0.00137 dolara, Japończycy i Brazylijczycy odpowiednio 0.00134 i 0.00133 dolara.

Oznacza to, że płacimy więcej, niż mieszkańcy Egiptu (0.00256 dolara) i niebezpiecznie zbliżamy się do stawek mieszkańców Danii (0.00361 dolara), Iranu (0.00347 dolara), Norwegii (0.00316) czy Kataru (0.00301).

Polacy płacą za Netflixa 3 razy więcej niż mieskzańcy innych państw

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony