Oppo UDP-203
 

Roi się ostatnio od informacji o kolejnych producentach publikujących aktualizacje urządzeń wzbogacających je o obsługę HDR10+. Przed kilkoma dniami pisaliśmy już o Pioneerze, tym razem przyszła pora na Oppo.

Od tej firmy powinni uczyć się inni producenci elektroniki użytkowej. Chociaż Oppo zrezygnowało z produkcji odtwarzaczy Blu-ray, to wciąż aktualizuje swoje produkty i dba o swoich konsumentów, serwując im ciągłe wsparcie nowych technologii. Nie jest to bowiem pierwsza aktualizacja od czasu ogłoszenia rezygnacji z tworzenia nowych produktów kina domowego: pisaliśmy już o poprzednim upgradzie, umożliwiającym obsługę Dolby Vision.

Odtwarzacze Blu-ray w sklep.RMS.pl

Chociaż filmów, które możemy wyświetlić z wykorzystaniem HDR10+ nie ma jeszcze zbyt wiele, to szybka reakcja producentów i zapewnienia Samsunga (twórcy formatu HDR) pozwalają wierzyć, że sytuacja wkrótce się zmieni i warto zainwestować czas w nową aktualizację. Możemy liczyć przede wszystkim na produkcje Warner Bros, który od dawna potwierdza wsparcie formatu.

Nowa aktualizacja Oppo to jednak nie tylko wsparcie HDR10+, ale też tryb HDMI in bypass dla odtwarzania Dolby Vision passthrough przez HDMI, a także poprawki w kwestii kompatybilności z nowymi dyskami Blu-ray w rozdzielczości 4K UHD.

Odtwarzacze Blu-ray od Oppo z obsługą HDR10+

 

O marce Oppo:

OPPO Electronics Corp. to Chińska firma założona w 2004 roku w mieście Dongguan, w prowincji Guangdong. Głównymi ich produktami są odtwarzacze MP3, przenośne odtwarzacze muzyki, telewizory, odtwarzacze Blu-Ray, słuchawki, smartfony. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony