Tidal Masters w końcu na smartfonach
 

Na targach CES w 2016 Tidal po raz pierwszy zaprezentował MQA, a dziś, po trzech latach, to technologia, z której chce korzystać większość użytkowników oczekujących najwyższej jakości ze strumieniowanej muzyki. Od kiedy Tidal ogłosił współpracę z MQA, tworząc wspólnie abonament z plikami w jakości Masters, wszyscy użytkownicy czekali na dzień, w którym usługa będzie dostępna również za pośrednictwem smartfonów. Po dwóch latach nareszcie można otwierać szampana – jest jednak pewien kruczek…

MQA, czyli Master Quality Authenticated, to sposób kompresji muzyki cyfrowej zapewniający jak najwyższą jakość finalnego pliku. Pliki Tidal Masters w jakości MQA można było do tej pory odtwarzać jedynie poprzez desktopową aplikację serwisu, a także wybrane produkty dostosowane do dekodowania tego typu plików. Teraz funkcjonalność ta będzie dostępna również za pośrednictwem smartfonów. Niestety, nie tych z logo nadgryzionego jabłka.

Słuchawki dokanałowe sklep.rms.pl

Abonament Tidal Hi-Fi stał się jeszcze większą gratką dla właścicieli telefonów z systemem Android, którzy zaktualizują aplikację do jej najnowszej wersji. Czy i kiedy dostępna będzie aktualizacja z MQA Core Decoder do pobrania z iPhone’y? Tego niestety nie wiemy.

Tidal Masters w końcu na smartfonach

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony